Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-09-17 |
Įgyvendinant tarptautinį projektą bendrovė „Kretingos šilumos tinklai“ (KŠT) ir ją valdanti rajono savivaldybė planuoja parengti galimybių studiją, įvertinančią renovuotinų pastatų šilumos poreikį, temperatūros mažinimo galimybes esamame centralizuoto šildymo tinkle bei atsinaujinančių energijos šaltinių integravimą. Taip pat bus siekiama optimizuoti energetikos sistemą, įdiegiant energijos kaupimo sprendimus ir naudojant pažangias technologijas, taip pat skaitmeninimą ir dirbtinį intelektą.
Kartu su Kretingos rajonu šiame projekte jame dalyvauja dar keturių valstybių – Lenkijos, Švedijos, Vokietijos ir Danijos – atstovai: savivaldybės, mokslo įstaigos ir šilumos gamybos įmonės.
Pagrindinis projekto tikslas – sumažinti taršą ir priklausomybę nuo iškastinio kuro, diegiant inovatyvias, atsinaujinančiais ištekliais paremtas energetikos technologijas, ir padidinti specialistų kompetencijas šioje srityje supažindinant juos su techninėmis ir paslaugų plėtros galimybėmis.
Kretingos rajono savivaldybė ir KŠT projekte dalyvaus partnerių teisėmis, abi gaus beveik po 100 tūkst. eurų finansavimą iš Europos regioninės plėtros fondo, o pačios turės pridėti 20 proc. savų lėšų.
Praėjusią savaitę Kretingos rajono savivaldybės ir KŠT komanda dalyvavo Gdanske vykusiame šio tarptautinio projekto dalyvių susitikime. Į Lenkiją vyko ir Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, ir KŠT direktorius Dainius Budrys.
„Buvo ir įdomu, ir vertinga su projekto partneriais pasilyginti startines pozicijas. Galime pasidžiaugti, kad Kretingos šilumos tinklai jau seniai išsikapstė iš iškastinio kuro duobės – apie 90 procentų šiandien mūsų naudojamo kuro sudaro atsinaujinantys ištekliai, o tiksliau – biokuras. Bet dar tikrai turime, ką nuveikti, kad mūsų centralizuoto šildymo tinklai būtų maksimaliai efektyvi sistema, kad šiluma nebūtų švaistoma, o apie tvarią energetiką išmanytų ne tik specialistai, bet ir regioninės politikos formuotojai bei rajonų administracijos – kitaip specialistams bus sudėtinga daryti pokyčius“, – pranešime cituojamas D. Budrys.
Projekto įgyvendinimo metu planuojami ir vizitai pas projekto partnerius Lenkijoje, Švedijoje ir Danijoje, vienas gerosios praktikos pasikeitimo renginys vyks Kretingoje.
Kretinga žengia į priekį, o ką Klaipėdos energija ???
Dalyvauja tame pačiame projekte. Nepavyko įkasti…
Na tai parašykit, o bus kaip su Jūros švente, dalyvavo, dalyvavo, o faktų jokių.