Per metus išduota daugiau kaip 26 tūkst. apsaugos nuo smurto orderių

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-10-08

Nuo 2023 m. liepos, kai pradėjo veikti apsaugos nuo smurto orderis, iki šių metų rugsėjo 30 d. policijoje registruota beveik 68 tūkst. pranešimų dėl smurto artimoje aplinkoje, o atlikus pavojaus rizikos vertinimą, skirta daugiau kaip 26 tūkst. orderių.
 
Smurto orderis yra prevencinė priemonė, nukreipta į greitą smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriančių asmenų apsaugą. Smurto artimoje aplinkoje pavojų keliantis asmuo policijos pareigūno sprendimu 15 parų įpareigojamas laikinai išsikelti iš smurtą patyrusių asmenų aplinkos.

Pavojų kelia apie 14,8 proc. moterų (daugiausia 40-49 m. amžiaus) bei apie 85,2 proc. vyrų (daugiausia 30-49 m. amžiaus). Asociatyvi nuotr.

Siekiant užtikrinti tinkamą smurto artimoje aplinkoje prevenciją bei kompleksinę pagalbą patyrusiems smurtą ar jo pavojų, per metus Lietuvoje buvo akredituoti 25 specializuotos kompleksinės pagalbos centrai (SKPC), iš jų – 18 yra gavę valstybės finansavimą ir veikia 10-yje šalies apskričių

Policijos departamento duomenimis, smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriančios moterys sudaro apie 78,5 proc. (daugiausia virš 60 m. amžiaus), vyrai – apie 21,5 proc. (daugiausia virš 60 m. amžiaus) visų smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriančių asmenų.

Tuo metu pavojų kelia apie 14,8 proc. moterų (daugiausia 40-49 m. amžiaus) bei apie 85,2 proc. vyrų (daugiausia 30-49 m. amžiaus). 

Už Smurto orderio nustatytų įpareigojimų nesilaikymą numatyta administracinė atsakomybė ir baudos, siekiančios 80-320 eurų. Bauda už pakartotinį administracinį nusižengimą gali siekti 780 eurų.

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešimo, smurtas artimoje aplinkoje vis dar lieka paslėptas reiškinys, kurio tikslius mastus nustatyti trūksta duomenų. Viešosios nuomonės tyrimo duomenimis, 60 proc. patyrusių smurtą artimoje aplinkoje pagalbos nesikreipė (80 proc. vyrų ir 54 proc. moterų). Dažniausiai buvo pranešta apie fizinį smurtą, o psichologinio, ekonominio ir seksualinio smurto atvejų beveik nebuvo arba apie juos nepranešta. Dažniausiai nuo smurto artimoje aplinkoje nukenčia 30-59 m. amžiaus moterys. 

Kur kreiptis, patyrus smurtą ar jo pavojų artimoje aplinkoje, daugiau rasite čia.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

„Giminaitei“ ir „advokatei“ atidavė 5000 eurų

Pirmadienį į Klaipėdos policiją kreipėsi nuo sukčių nukentėjusi 76 metų moteris. Ji nurodė, jog tą pačią dieną, apie 10 val., ...
2024-11-27
Skaityti daugiau

Regionas

Vyrai smurtavo prieš moteris

Policija praneša apie penktadienį fiksuotus du smurto protrūkius Klaipėdos ir Kretingos rajonuose. Apie 11.12 val. Kretingos rajone, Kretingsodyje, viešoje vietoje, ...
2024-11-16
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Studentus kviečia atlikti praktiką viešajame sektoriuje

Studijų metu susipažinti, o vėliau įgyvendinti savo idėjas viešajame sektoriuje: tokią galimybę jau dabar siūlanti Užimtumo tarnyba kviečia studentus pasinaudoti ...
2024-09-30
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This