Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-10-10 |
Spalio 13 d., sekmadienį, Klaipėdos „Švyturio“ arenoje bus rodomas legendinis Valentino Masalskio režisuotas Klaipėdos jaunimo teatro (KJT) spektaklis vaikams „Voro vestuvės“.
Ta proga renginio dieną žiūrovai galės įsigyti „Voro vestuvių“ bei „Grybų karo“ vinilines plokšteles, kuriose ne tik V. Masalskio įskaitytos poemos, bet ir muzikinės kišenės su poemų dainomis, kurias atliko Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai.
Dar 1986 m. pagal tą pačią Justino Marcinkevičiaus poemą buvo išleista vinilinė plokštelė „Voro vestuvės“, kurią įskaitė V. Masalskis. Ši plokštelė sulaukė didžiulio klausytojų dėmesio. O po 30 metų jo paties užaugintų aktorių trupė pristatė žiūrovams šiuolaikinę kūrinio versiją – muzikinį spektaklį vaikams „Voro vestuvės“. Eiliuotas J. Marcinkevičiaus tekstas lėmė spektaklio muzikalumą – didelę dalį pastatymo sudaro pačių aktorių sukurtos dainos. O šiemet teatras pristato net dvi vinilines plokšteles su Justino Marcinkevičiaus poemomis.
Būtent šios kūrybinės kartų sąsajos paskatino KJT aktorę Laimą Akstinaitę jas sujungti, išlaikant kiekvieno savitą požiūrį į J. Marcinkevičiaus poemą.
„Mano noras – surežisuoti ir apjungti aktoriaus V. Masalskio skaitomą iškilaus lietuvių poeto J. Marcinkevičiaus poemos tekstą su šiuolaikinėmis KJT aktorių atliekamomis dainomis ir sukurti vientisą muzikinį audio spektaklį visai šeimai“, – pasakoja vinilinių plokštelių režisierė L. Akstinaitė.
Anot jos, skirtingų teatro kartų atliekama poema gali savyje sujungti šiuolaikinių vaikų girdimą muzikos ritmingumą, energetiką ir poeto tekstą.
J. Marcinkevičiaus poema „Grybų karas“ – kelias kartas užauginusi lietuvių literatūros klasika. Šioje plokštelėje V. Masalskis skaito žymiąją poemą drauge su savo mokiniais, KJT aktoriais. Muziką jų spektakliui „Grybų karas“ kūrė Nijolė Sinkevičiūtė, o garsu rūpinosi Edvinas Vasiljevas – įrašuose girdimas ne tik profesionalių aktorių įskaitytas poemos tekstas, bet ir muzikinė kišenė su pasakos dainomis.
Pasak L. Akstinaitės, J. Marcinkevičiaus poemos išlieka aktualios savo subtilia kalbėjimo išraiška, kuri skatina atsigręžti į žmogiškąsias vertybes, jų skalę. Istorijoje kalbama apie gobšumo ir savanaudiškumo žalą, kas vartotojiškos visuomenės kontekste tampa itin aktualu.
„Pasitelkiant šiuolaikišką ir žaismingą formą, matau būtinumą apie šias ydas kalbėti su jaunaisiais klausytojais ir žiūrovais“, – akcentuoja L. Akstinaitė.
Parašykite komentarą