Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-10-16 |
Socialdemokratams, „valstiečiams“ ir Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ ketinant formuoti naują valdančiąją daugumą, klaipėdietis liberalas Eugenijus Gentvilas kartoja, kad jo atstovaujama jėga negalėtų dirbti vienoje koalicijoje su oligarchų valdomomis partijomis. Visgi, ilgametis Seimo narys tikina – Liberalų sąjūdis galėtų tam tikrais klausimais netiesiogiai paremti tokią koaliciją, jeigu ši neturėtų užtikrintos balsų persvaros parlamente.
„Šiandien sakau tokį variantą: žiūrėkite, jeigu yra tokia koalicija, kuriai kažko trūksta, mes galime būti ta grandis, jeigu kas nors norės, kurie galime pasirašyti su ta koalicija susitarimą, nebūdami koalicijos nariai – dėl tam tikrų klausimų palaikymo“, – antradienį „Delfi“ laidoje „Iš esmės“ sakė E. Gentvilas.
„Jeigu matome, kad valstybei reikia sprendimų ir jie nesusiformuoja net dauguma, 71 (mandatas – ELTA) – tai reikia, turbūt, ištiesti ranką“, – teigė dar vienai kadencijai perrinktas Seimo narys.
Klausiamas, ar liberalai tokioje situacijoje iš valdančiosios daugumos reikalautų ko nors mainais, E. Gentvilas tikino – partijų susitarime turėtų būti aiškiai nurodoma, kokiais klausimais Liberalų sąjūdis remia daugumos sprendimus.
„Mainais į svarbius valstybei klausimus. Bet gal mes tada įrašytume, kokius klausimus mes laikome svarbiais“, – tikino Seimo liberalų seniūnas.
„Galima kikent, krūmuose atsisėdus, ir rodyti, kokie jie nevykėliai, nesugeba suformuoti (koalicijos – ELTA) – yra variantas, matyt, pasišaipytumėme. (…) Bet valstybės interesai reikalautų kažkokio (susitarimo – ELTA)“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad jau po pirmojo Seimo rinkimų turo daugiausiai mandatų pelniusi Lietuvos socialdemokratų partija ėmėsi formuoti būsimą valdančiąją daugumą. Į premjerės postą besitaikanti Vilija Blinkevičiūtė nurodė, kad būsimoji koalicija turėtų būti formuojama iš trijų partijų – socialdemokratų, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.
Tiesa, „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis yra užsiminęs, jog kaip tinkamesnius koalicijos partnerius matytų liberalus, o ne „valstiečius“. Visgi, V. Blinkevičiūtė antradienį žurnalistams patikino, kad tokio scenarijaus kol kas neprojektuoja.
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTOS turinį be ELTOS raštiško sutikimo draudžiama
Nežinau priežasties, bet liberalus klaipėdiečiai nurašė, liberalų liberalių veiksmų aš nepastebėjau, jie vis kažkam tarnauja, tokia mano nuomonė. Nori Gentvilas įpiršti Simoną į ministrus, verkiant prašosi į koaliciją. Patarimas toks, turėkite liberalai savigarbos, nebūkite kaip tualetinio popieriaus rulonas, kurio visi naudojasi. Noras išlikti prie lovio visiems suprantamas ir natūralus bet koalicija su konservatoriais ir staigi meilė socialdemokratams atrodo nesolidžiai. Man pasąmonėje vis norėjosi, kad liberalai išliktų oria, inteligentiška partija.
Koks jis klaipėdietis? Jei butu klaipėdietis tai i rinkimus eitu per Klaipeda, o dabar ką daro? eina i seimo rinkimus per Vilniaus bažnytkaimį. Tad atsakymas aiškus – Gentviliukas viena daro kita kalba. Machinacijos pas Gentviliuka kaip pas kataliką malda bažnyčioje, kiekviena diena vis naujas maklis. O dėl oligarchu išvis Genviliukas turėtu patylėti. Kam pseudo liberalai atstovauja? Vienas atsakymas – oligarchams. Tad dar karta Gentviliukas viena kalba kita daro. O kad per AK reklamuojasi Gentviliukai tai parodo kad draugeliai dar pasikalba o gal ir buteliuką dar padaro kaip anksčiau. O siaips Klaipedos pergale kad gentviliukas mažasis vienmandatinėje pralaimėjo.