Vėl keičia poziciją dėl minimalaus moksleivių klasėse skaičiaus

ELTA
Martyna Pikelytė (ELTA)
2025-02-05

Minimalų moksleivių skaičių klasėse mažinti žadėjusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Raminta Popovienė siūlo, kad šis mokyklų tinklo reikalavimas nesikeistų. Visgi ministerijos vadovybė pabrėžia, kad minimalaus skaičiaus nesurenkančioms mokykloms galėtų būti numatomos galimybės išlaikyti ir mažesnes klases.

„Mes diskutavome su specialistais, kurie daug metų dirba šioje srityje (…) Atsižvelgdami į esamą savivaldybių situaciją, siūlysime [klasėse] skaičių 12 palikti kaip išimtį“, – trečiadienį Seimo švietimo ir mokslo komitete kalbėjo ministrė. 

Anksčiau R. Popovienė teigė, kad minimalų moksleivių skaičių klasėje svarstoma sumažinti iki 12. Pagal dabar galiojančias nuostatas, gimnazijose turi būti bent 21 vienuoliktokas. Visgi yra numatytos išimtys, kai klasėse gali būti nuo 12 iki 20 mokinių.

Savo ruožtu viceministras Jonas Petkevičius akcentuoja, kad Vyriausybės parengtame nutarime numatyta, jog savivaldybėms būtų sudarytos galimybės prisidėti prie minimalaus reikalavimo neatitinkančių klasių išlaikymo.

„Mokinių normos nekeičiame, tik išplečiame išimčių galimybes. Sudarome galimybes, kad savivaldybė, matydama situaciją vietoje, galėtų pati prisidėti. Savivaldybei suteikiama galimybė prisidėti 50 proc. išlaikant mažąją klasę nuo 12 iki 20. Antra galimybė – šias klases, kaip skyrių, jungtis prie kitos gimnazijos, ir trečioji – vykdyti reorganizaciją pagal galiojančią tvarką“, – dėstė J. Petkevičius. 

Pasak viceministro, bus siūloma didinti mažiausią skaičių mokinių turinčių klasių krepšelį.

„Siūlome 10 proc. padidinti mažos klasės finansavimą. Šiai dienai per visą Lietuvą turime 53 tokias klases“, – kalbėjo jis.

R. Popovienė tikina, kad vasarį Vyriausybės siūlomus mokyklų tinklo reformos pakeitimai bus derinami su suinteresuotomis institucijomis. 

ELTA primena, kad Vyriausybė dar 2021 metais pritarė nuostatai, kad gimnazijose turi būti bent 21 vienuoliktokas. Šio reikalavimo neįvykdžiusiose ugdymo įstaigose 11 klasės nebebūtų sudaromos. 

Išlieka ir anksčiau galiojusi nuostata, kad nuo 2024 metų gimnazijose sudaromos ne mažiau kaip dvi trečiosios gimnazijos klasės, tačiau yra numatyta nemažai išimčių, kai mažiausias mokinių skaičius turi būti 21 arba net 12.

Ministerija numato išimtis tautinių mažumų mokykloms, mokyklų skyriams, jungtinėms gimnazijoms ir gimnazijoms, kurios yra vienintelės visoje savivaldybėje. Tarp jų – Neringai ir Birštonui. 

Tuo metu pradiniame ir pagrindiniame ugdyme mažiausias leistinas moksleivių skaičius – 8.

Kopijuoti ir platinti ELTOS turinį bei raštiško ELTOS sutikimo draudžiama

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Koronavirusas

Pirmadienį šalyje - 84, Klaipėdoje - keturi COVID-19 atvejai

Valstybės duomenų agentūros švieslentėje nurodoma, jog pirmadienį šalyje buvo patvirtinti 84 susirgimai COVID-19, iš kurių 18 žmonių užsikrėtė antrą, keturi ...
2025-03-18
Skaityti daugiau

ELTA

Klaipėdietė siūlo mokiniams mokyklose uždrausti naudotis telefonais ir planšetėmis (1)

Siekiant pagerinti mokinių pasiekimus ir ugdymo kokybę, siūloma uždrausti jiems mokyklose naudotis mobiliaisiais telefonais ir planšetėmis. Tai numatančias Švietimo įstatymo ...
2025-03-17
Skaityti daugiau

Švietimas

Nidos gimnazijos klasėse galės mokytis ir mažiau nei 12 moksleivių

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) skelbia, jog miestelių gimnazijose bus galima sudaryti III ir IV gimnazijos klases, jeigu jose ...
2025-03-13
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This