Generalinis komisaras – už 0 promiles vairtuotojams

ELTA
Gytis Pankūnas (ELTA)
2025-03-14

Policijos generalinis komisaras Arūnas Paulauskas palaiko parlamente iškeltą idėją visiems transporto priemonių vairuotojams taikyti 0 promilių alkoholio reikalavimą. Tiesa, policijos vadovo įsitikinimu, už 0,4 promilės neviršijantį neblaivumą vairuotojams nereikėtų taikyti griežtų bausmių – užtektų piniginių baudų.

Arūnas Paulauskas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

„Aišku, ta 0,4 promilės tolerancija yra sugadinusi gyvenimą labai daugeliui žmonių, kurie išgėrė bokalą ar du alaus ir buvo įsitikinę, kad nepripūs 0,4 promilės, bet staiga pripūtė 0,6 promilės, liko be vairuotojo pažymėjimo, neteko darbo. Yra ne policijos pareigūnas, atleistas iš darbo vien dėl to, kad pripūtė 0,45 ar 0,46 promilės“, – duodamas interviu Eltai kalbėjo policijos generalinis komisaras.

Vis dėlto A. Paulauskas akcentavo pritariantis idėjai visiems vairuotojams taikyti 0 promilių reikalavimą.

„Iš esmės palaikau idėją dėl 0 promilių. Tai yra taikoma motociklų, sunkvežimių vairuotojams. Ar toks reikalavimas galėtų būti taikomas visiems vairuojantiems? Manau, kad eismo saugumas dėl to tik pagerėtų, nes iš kelių dingtų tie, kurie mano, kad gali daugiau išgerti, nors, pasirodo, kad negali“, – aiškino pareigūnas.

Tiesa, A. Paulauskas kartu paragino apsvarstyti kokios sankcijų galėtų būti taikomos neblaiviems vairuotojams, kurių apsvaigimas nesiektų 0,4 prom. alkoholio. Policijos vadovas siūlytų tokiems pažeidėjams taikyti ne pačias griežčiausias bausmes.

„Jeigu įpučiu 0,3 promilės, galbūt tada galima taikyti nesunkią nuobaudą, nesusijusią su vairuotojo pažymėjimo atėmimu, pavyzdžiui, už 0,2-0,3 promilės galima taikyti kelių šimtų eurų baudą“, – idėją pateikė A. Paulauskas.

ELTA primena, kad Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė, partijos „Nemuno aušra“ atstovė Lina Šukytė-Korsakė iškėlė idėją visiems vairuotojams taikyti 0 promilių alkoholio reikalavimą. Anot jos, toks sprendimas sumažintų neblaivių vairuotojų skaičių.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, vairuotojų organizme didžiausia leistina alkoholio koncentracija yra 0,4 promilės. 0 promilių reikalavimas taikomas pradedantiems vairuotojams, taip pat keleivius vežantiems žmonėms, motociklų, mopedų, triračių ir keturračių vairuotojams.

Kopijuoti ir platinti ELTOS turinį bei raštiško ELTOS sutikimo draudžiama

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Policininkų skaičius mažėja, tačiau reagavimo laikas trumpėja

Praėjusių metų policijos veiklos duomenys rodo, kad ir toliau mažėja į įvykius reaguojančių pareigūnų skaičius, tačiau pats reakcijos laikas yra ...
2026-02-19
Skaityti daugiau

ELTA

Į sveikatos apsaugos viceministrus siūlo klaipėdietį reanimatologą, L. Šukytės-Korsakės patarėją (7)

Iš socialdemokratų išsiderėję dviejų viceministrų Energetikos ir Sveikatos apsaugos ministerijose pozicijas, į pastarąją „aušriečiai“ deleguoja parlamentarės Linos Šukytės-Korsakės patarėją, anesteziologą-reanimatologą ...
2026-02-11
Skaityti daugiau

Politika, Svarbu

Seimo nariai gerokai paišlaidavo (8)

Brangstant pragyvenimui Lietuvoje, didėja ir Seimo narių išlaidos parlamentinei veiklai. Per praėjusius metus seimūnai išleido daugiau nei 2 mln. 515 ...
2026-02-07
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This