Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2025-05-12 |
Klaipėdos savivaldybėje terminas „artimiausiu metu“ siekia mažiausiai mėnesį. Tokią išvadą galima padaryti į tai, kaip organizuojami darbai Dangės skvere.
Jau dėl projektinių sprendinių nemažai kritikos sulaukusios, beveik 11 mln. eurų atsiėjusi praėjusių kadencijų miesto valdžių suplanuota ir vykdytos Dangės skvero rekonstrukcijos rezultatai ir dabar kliūva kai kuriems miestiečiams.
Bevaikščiojantieji čia pastebi, kad sunkiai įskaitomos ir įžiūrimos metalinėje konstrukcijoje išraižytos istorinės Klaipėdos datos ir nuotraukos, pasigenda galimai brokuotai įrengto ir nuskendusio fontano. Į akis krenta ir „Plungės lagūnos“ įrengti apirę pylimai.
„Atvira Klaipėda“ dar balandžio 14-ąją Klaipėdos savivaldybė Komunikacijos skyriui buvo nusiuntusi keletą nuotraukų ir paklaususi, ar šiam objektui dar galioja garantiniai rangovo įsipareigojimai ir ar tokiu atveju neplanuoja pareikšti reikalavimo rangovui sutvarkyti pylimus, kad jie būtų apželdinti. O jei nebėra garantijos, ar savivaldybė atliks tokius darbus savo lėšomis.
Padėtis skvere prieš mėnesį. Martyno Vainoriaus nuotr.
„Garantiniai rangovo įsipareigojimai Danės skvere jau yra pasibaigę. Dirbtinius pylimus savivaldybė tvarko biudžeto lėšomis, darbai pradėti gruodžio mėnesį, artimiausiu metu dar bus atvežta papildomai žemių ir pylimai užsodinti žole“, – tada atsakė Komunikacijos skyrius.
Visgi per tą mėnesį padėtis skvere pasikeitė tik tiek, kad ant pylimų atsirado besidraikančios „stop“ juostos.
Skveras šį pirmadienį. Martyno Vainoriaus nuotr.
Taip pat iš vieno pylimų buvo ištraukti pavojingai atrodę metalinės armatūros strypai.
Dar galėtų tulikus pastatyt. Dabar visi grūdas į kavinę ir turi mokėt
Nu nežinau, skveras nuolatos pilnas vaikų ir žmonių, nėra labiau apkrautos vietos mieste. Jau kokie 5 metai drožiamas kasdien, reikia jį tvarkyti, kažkiek investuoti. Vaikai ten viską niokoja kompanijomis, tai ko norėti.
Kol valdžiasnukiai sėdintys ne tik merijoje,bet ir žemesnėsėse struktūrose nebus atsakingi už savo parašus,neįgyvendintus projektus su iššvaistytomis lėšomis,taip kaip notarai savo turtu,tol tai ir tęsis…
Tragedija ta visa rekonstrukcija, gal išskyrus pačią upės krantinę.
viskas bus tvarkoma, sutvarkoma ir vėl pertvarkoma.Nes tie tvarkymai tokie reikalingi, naudingi ir pelningi …patiems tvarkytojams ir ,žinoma, užsakytojams
Tai pažiūrėkite kaip atrodo ir visai neseniai rekonstruoto Jono kalnelio grindinys priešais Ravelino namus- to nudažyto grindinio dažai atsilupo jau po kelių mėnesių. Pamario restauratorius su Kliuku priešaky žadėjo kitą vasarą po rekonstrukcijos grindinį sutvarkyti. Daug jau vasarų prabėgo… Nieko nenutiko, gal ir garantinis dar nesibaigęs, visi nutilo, pamiršo. AK komanda, pro savo langus KUFA matydami, gali patvirtinti. Bet aj, jau įpratom chaltūros mieste, valdžios tik keičiasi, požiūris į miestą tik ne.
Toje aikštelėje padaryti „nučiuožimai” tokie statūs, kad mažesni vaikai nučiuožę neišsilaiko ant kojų ir daugiau nebenori.
O didesniems vaikams tokios čiuožyklos nebeįdomios.
Dar kažkokie vamzdžiai, į kuriuos mažiukams baigu lįsti.
Nemažai esu aplankiusi miesto aikštelių su vaikais ir ta prie Dangės – pati prasčiausia, bent jau mažesniems vaikams.
O jei vis dėlto bus statomas naujas tiltas per Dangę, tai tuos pylimus ir vaikų žaidimų aikštelės dalį nugriaus? O gal vaikai toliau žais tiesiog pakelėje?
Gėda būti TOKIAIS specialistais ir suplanuoti tokį parką..
Sudarkytas skveras buvo jau po pristatymo, o praėjus metams kitiems liko kas liko. Tokį pat projrktą yra pristatę Vilniaus architektai iir kitoj krantinėj, niekam neįdomu kam gulyklos, granito kvadratai, tinklai tarp medžių. Plaukit, mazgokit tuos pinigus, tik , kad rezultatas nebūtų juokingai graudus.
Geriau būtų kokį pastatą prieškarinį atstatę. Salamander pavyzdį jau turim
Teisingai, maziau medziu, daugiau pastatu, daugiau automobiliu
Mažai Jums dar tų medžių. Norit miške gyventi? O automobilių skaičių reikia mažinti. Beje, medžiai oro nevalo.
Teisingai, medziai tersia ora lapais, gasdina pauksius kurie po to i vejo jegaines trankosi. O Giruliu miska, kuriame pilna medziu, reikia pasalinti kap kad Skvernelis planavo
Ar kas galite paaiškinti, kam apskritai tie pylimai buvo reikalingi?
Lėšoms „įsisavinti”?
Tikrai taip, dėl didesnių pinigų prireikė daugiau granito, keistų juodų intarpų ir stiklo, keistų gulyklų, net tikmedžio ir fontano, kurio visas protas sukištas į šalia upės esančius gruntinius vandenis. Šlovė miesto pinigus plovusiems konservams su Dobranskiu priešakyje ir jų konservuotiems rangovams!