Lietuva spręs dėl laivų iš Norvegijos įsigijimo

ELTA
Martyna Pikelytė, Vilius Narkūnas (ELTA)
2025-05-19

Krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė teigia, kad Lietuva iki metų pabaigos ketina priimti sprendimą dėl laivų iš Norvegijos pirkimo.

„Šiuo metu yra vertinami tam tikri pasiūlymai, iš Norvegijos pusės taip pat irgi atliekamas vertinimas dėl laivų modelių, kaip šitas procesas turėtų judėti toliau“, – teigė ministrė.

„Iki metų pabaigos mes turėtume turėti sprendimus, kurie tikrai sustiprins ir mūsų karinius pajėgumus ir taip pat mūsų gynybos pramonei sudarytų galimybes pramoninio bendradarbiavimo kontekste efektyviai bendradarbiauti“, – pridūrė ji.

Ministrės teigimu, siekiama, kad Lietuva naudotų tokius pat laivų modelius, kaip ir Norvegija.

„Mūsų pagrindinis tikslas yra, kad tas pats laivo modelis būtų naudojamas ir Norvegijos, kad neturėtume vėl tokių situacijų, kai kažkoks vienas, nestandartizuotas modelis yra įsigyjamas Lietuvos, kokios nors karinės įrangos ir paskui mes turime daug ilgamečių problemų su logistika, aprūpinimu, su remontu ir kitais dalykais. Vienas iš esminių dalykų bus Norvegijos sprendimas, ar tas pats laivo modelis būtų naudojamas ir norvegų“, – dėstė D. Šakalienė. 

„Šiandien tas pramoninio bendradarbiavimo lygis, apie kurį mes kalbamės tikrai atrodo labai neblogai. Jeigu Lietuvoje galėtų būti gaminama didelė dalis komponentų, išskyrus ginkluotės sistemas, tai tikrai leistų mūsų vietinei pramonei labai stipriai įsitraukti ir tikrai galėtume gauti labai daug naudos“, – akcentavo ministrė. 

Be to, pasak jos, kitais metais Lietuva pasieks antrą NASAMS oro gynybos sistemų įsigijimo etapą. Ministrės teigimu, Norvegija ketina sudaryti sąlygas ir AMRAAM raketų pirkimui.

„Mes sėkmingai einame per visus tris etapus, kitais metais turėtume gauti antrą etapą NASAMS oro gynybos sistemų, 2028 m. – trečią“, – žurnalistams po susitikimo su Norvegijos gynybos ministru Tore O. Sandviku teigė D. Šakalienė.

„Norvegijos sprendimas mums sudaryti sąlygas įsigyti AMRAAM raketų, kad šiek tiek greičiau galėtume gauti tam tikrus pajėgumus, kol pajudės amerikietiški sprendimai“, – akcentavo ji.

ELTA primena, kad balandžio pradžioje krašto apsaugos ministrė buvo susitikusi su Norvegijos ambasadoriumi Atle Konta Midttun bei įmonės „Kongsberg Defence & Aerospace“ vadovais. Susitikimo metu, kaip tuomet informavo ministerija, aptartas NASAMS oro gynybos sistemų ir kitų užsakytų gynybos produktų pristatymas Lietuvai, užtikrinant aukščiausią kokybę ir stiprinant šalies gynybinius pajėgumus.

Lietuva iš Norvegijos karinės pramonės įmonės „Kongsberg Defence & Aerospace“ perka vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų NASAMS. Praėjusių metų rudenį pranešta apie trečios NASAMS baterijos įsigijimus.

Kopijuoti ir platinti ELTOS turinį bei raštiško ELTOS sutikimo draudžiama

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Tarp tarptautiniu mastu pripažintų viešbučių – ir vienas Klaipėdoje bei du Palangoje

Lietuvos viešbučiai sulaukė reikšmingo tarptautinio pripažinimo – prestižinis gastronomijos, kelionių ir gyvenimo būdo leidinys „Falstaff“ pirmą kartą pristatė Šiaurės šalių ...
2026-06-02
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Regionas, Svarbu

Reidas mariose: neregistruoti laivai, neblaivus kapitonas ir nemaloni žinia Jakilaičiui (atnaujinta) (10)

Savaitgalį vasaros sezoną pasitikusi Neringa tapo Lietuvos laivybos sostine. Festivalis „Sveika, Neringa“ priviliojo nemažą būrį vandens pramogų entuziastų. Samplaukos metu ...
2026-06-01
Skaityti daugiau

Orai

Europa – sparčiausiai šylantis žemynas

Šiomis dienomis pietinės Europos šalis užplūdę gegužei nebūdingi karščiai tik patvirtina Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos skelbiamą informaciją apie sparčiai šylantį Europos ...
2026-05-28
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This