Rusų bendrijai perdavė patalpas senamiestyje (14)

Miestas
Avatar photoArtūras Šulcas
2025-06-08

„Klaipėdos rusų supažindinimo su tautos gyvenimu, jos kultūra, menu ir liaudies kūryba, rusų kalbos tobulinimo, laisvalaikio organizavimo veiklai vykdyti“, „rusų integracijai į Klaipėdos ir Lietuvos gyvenimą puoselėti“, – tokius tikslus nurodė meras Arvydas Vaitkus savo potvarkyje, kuriuo neatlygintinai valdyti ir naudotis pagal panaudos sutartį rusų bendrijai „LADA“ perduotos senamiestyje esančios patalpos. 

35,17 kv. metro bendrojo ploto negyvenamosios patalpos Daržų g. 1A perduotos iki 2027 m. liepos 8 d.,

Anksčiau bendrija naudojosi 100,82 kv. m ploto patalpomis, buvusiomis jau nugriautame pastate Bangų g. 11.

Šios organizacijos vadovė Svetlana Vasičkina dienraščiui „Klaipėda” buvo pripažinusi, kad pasitraukė iš viešumos ir sakė, jog tam įtakos turėjo Rusijos agresija Ukrainoje ir iškart po to kilusi tam tikra įtampa tarp pačių klaipėdiečių, dėl ko ji nusprendė „atsiriboti nuo politinių diskursų ir pasinerti į kūrybą“.

Žymos: | | |

Komentarai (14):

Atsakymų į “Rusų bendrijai perdavė patalpas senamiestyje”: 14

  1. To Sunku suprasti " antanų " logiką 2025-06-08 18:11 | IP: 172.69.192.148 parašė:

    A girdi tu, etatini komentatoriau, paprašykite savo buvusių kolegų, kad parodytų dokumentus, kokias dabar užima patalpas senamiestyje ir kokioje vietoje. Gal reikėtų ne puoselėti, o atsisakyti…Kiek tavo meras valdžioje jau, o vis kitus kaltina, ką reikės kaltinti per rinkimus? Savus?

  2. Kas vyksta?! parašė:

    Pala pala, tai kaip čia yra?! Iš ukrainiečių bendrijos atimam patalpas, o rusų bendrijai duodam net 4 aukštų patalpas senamiestyje! Kas vyksta, mielieji?! Rusų kultūros propagavimas-
    „rusų integracijai į Klaipėdos ir Lietuvos gyvenimą puoselėti“, –čia rimtai taip rašoma MERO POTVARKYJE?!
    Gerbiama redakcija, gal reikėtų plačiau išnagrinėti šį klausimą? Ačiū!

  3. Vatniku valdžia parašė:

    Prisižiurejom jau daug rusu „kulturos” Dombase,nieko naujo nesužinos miestiečiai. !!

  4. Husky parašė:

    Va,blt,kaip gražu,kacapams atskiras patalpas skiriam,kai reikėtų pradėti mokyklas jų uždarinėti! 30m.gyvena Lietuvoje nuo gimimo ir tie suskiai valstybine kalba nekalba!

    • Beviltiškiems :) parašė:

      Patalpas SUMAŽINO , buvusieji liberkonserVatos skyrė ___Anksčiau bendrija naudojosi 100,82 kv. m ploto patalpomis, buvusiomis jau nugriautame pastate Bangų g. 11._____DABAR ____35,17 kv. metro bendrojo ploto negyvenamosios patalpos Daržų g. 1A perduotos iki 2027 m. liepos 8 d.,

  5. Slava Ukraine parašė:

    Klaipėdoje veikia kultūrų centras, ten dauguma tautinių mažumų vysto kultūrines veiklas. Ko viena ruzzkių bendrija geresnė?…
    Ar čia „meras” rinkimines skolas grąžina?…

  6. Nuomone parašė:

    Vaitkaus rinkimų kampanija rusų vėliavos fone…

  7. Nepritariu merui parašė:

    Nesutikau nė vieno Lietuvos ruso, kuris būtų vienareikšmiškai pasmerkęs Rusiją ar tai po 2014 m. agresijos, kai iš tiesų ir prasidėjo karas, ar tai po 2022 m. vasario 24 d. ir palinkėjęs jai pralaimėti, nors tik pralaimėjus Rusikai galima taika ir pačios Lietuvos saugumas.
    Nuomonių variantai:
    – Rusija gynė Donbaso žmones (nuo 2014);
    – Krymas visada buvo Rusijos teritorija, kurią blogas Chruščiovas atidavė Ukrainai;
    – ne viskas vienareikšmiška;
    – gaila, kad žūsta žmonės (tai yra, gaila ir tų samdomi žudikai, kurie pagal kontraktus važiuoja žudyti ukrainiečių).
    O kai kurie atvirai linki Ukrainai pralaimėti, nes tai, jų manymu, ne valstybė, o tie patys rusai, tik dar žaidžiantys kitą tautą.
    Net ir vadina ukrainičius žeminančiu žodžiu „chochly”.
    Toks požiūris – tai indikatorius nustatant, kas yra ar nėra Lietuvos priešas ar bent jau lojalus valstybei, kurioje gyvena.
    Lietuvos rusai dar labiau žavisi Putinu už Rusijos rusus, nes jie nepatiria tų problemų ir sunkumų, ką patiria Rusijos gyventojai dėl Putino valdymo.
    Kita vertus, nepažįstu nė vieno ruso, kuris būtų persikėlęs į Rusiją, kurioje taip jau „viskas gerai”.
    Tegul tos rusų bendrijos išsilaiko savo lėšomis, kurias patys rusai lai sudeda, jei taip brangina savo tautinę tapatybę.
    O integraciją reikia pradėti nuo rusų mokyklų naikinimo – nereikia tų rezervatų, kuriuose rusų vaikams netenka bendrauti, sportuoti, draugauti su lietuviais ir jie lieka tikroje atskirtyje, kai gyvendami Lietuvoje net neišmoksta normaliai lietuviškai kalbėti. Beje, kaip ir daugelio jų tėvai.

    • Gerojam Slava parašė:

      Geras komentaras. Galėčiau pasakyti ir dar kiečiau, tačiau, matydamas politikų reveransus penktai kolonai – susilaikysiu.

  8. Паулюс parašė:

    „отгородиться от политики” – руззкие in a nutshell.

    Когда я задаюсь вопросом по какой причине такое недоразумение как „рузкоязычные школы” до сих пор существуют, на ум приходит один ответ: из-за толп полоумных родителей, тоскующих по своим белым привилегиям.

    Позор. Слава Украине

    • Pauliui parašė:

      Važiok į fronta. Kuo čia balabolin Valios su, slavai ukraini,,. Sėkmės fronte. Ir ne versk su programėlę, juokingai atrodo asilo tekstas

  9. Antanas parašė:

    Nesuprantu Vaitkaus logikos: tai juk Rusų minkštųjų galių puoselėjimas, vystymas. Žinant koks mūsų agresyvus kaimynas ir eiti su juo obuoliauti, tai labai trumparegiška. Pradės nuo meno, kultūros esant progai pereis į agresyvius veiksmus. Man tai labai sunkiai suvokiama tokia Vaitkaus logika.

    • O man sunku suprasti tavo logika parašė:

      Karo kurstymas Lietuvoje, pedigree paradai….Tai turi būti panaikinta. O ne klesti…

    • Sunku suprasti " antanų " logiką parašė:

      nes antanai nesuvokia elementarių tekstų ___ Anksčiau bendrija naudojosi 100,82 kv. m ploto patalpomis, buvusiomis jau nugriautame pastate Bangų g. 11. ____

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika, Svarbu

Etikos komisija muistosi ir bijo pažeminimo (3)

Klaipėdos savivaldybės Etikos komisija, nepagrįstai „nulinčiavusi“ konservatorių Andrių Dobranskį dėl viešos kritikos merui Arvydui Vaitkui už Atgimimo aikštės rekonstrukcijos eigą, ...
2026-06-25
Skaityti daugiau

Transportas

Darnus judumas: darbai intensyvėja Herkaus Manto gatvėje ir centrinėje ašyje (4)

Klaipėdos centrinėje transporto arterijoje Darnaus judumo projekto darbai įgauna vis didesnį pagreitį. Šiuo metu dėmesio centre – septintasis etapas, apimantis ...
2026-06-25
Skaityti daugiau

Švietimas

„Boružėlei“ pagaliau švinta saulė

Klaipėdos savivaldybė pradėjo ieškoti statybininkų lopšelio-darželio „Boružėlė“ pastatui rekonstruoti. Pasirengimas atnaujinti dar 1959 metais statytą objektą truko apie penkerius metus. „Boružėlė“ ...
2026-06-25
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This