Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2025-09-25 |
Klaipėdos mero patvirtintame lūkesčių rašte savivaldybės valdomai UAB „Klaipėdos paslaugos“ nurodoma, kad jai bus perduodamos visų biudžetinių įstaigų transporto priemonės, įforminant tai kaip įstatinio kapitalo didinimą. Įmonė turės jas prižiūrėti ir teikti pavežėjo paslaugą.

„Bendrovė privalo vykdyti savo veiklą pagal aukščiausius antikorupcijos ir skaidrumo, valdysenos, etikos ir socialinės atsakomybės standartus, vadovautis gerąja tvaraus ir subalansuoto vystymosi praktika“, – dėsto meras savo lūkesčių rašte, nors šiuo metu Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjama byla dėl bandymo galimai apgaule įgyti 200 tūkst. eurų Europos Sąjungos finansinės paramos lėšų, kurioje kaltinimai pareikšti ir trims „Klaipėdos paslaugų“ vadovams.
Rašte taip pat nurodoma, jog įmonė turi siekti modernizuoti gatvių apšvietimą natrio lempų šviestuvus keičiant į LED, įrengiant saulės elektrines, didinant energinį efektyvumą. Miesto maršrutams aptarnauti naudojamų autobusų su nuline teršalų emisija skaičių nurodoma iki 2028 m. padidinti nuo 26 iki 35.
Meras nurodė, kad įmonė kasmet turi Savivaldybei mokėti 70 proc. dividendų nuo paskirstytino pelno.
Iki kitų metų pabaigos įmonė įpareigota pateikti informaciją apie savo galimybes teikti papildomas komunalines paslaugas mieste. Šiemet ji jau skelbė, kad nuo liepos pradeda teikti bešeimininkių atliekų surinkimo paslaugą.
„Skaičiuojant bendrai, tai jau septyniolikta mūsų bendrovės veiklos kryptis ir antroji, susijusi su atliekų sektoriumi. Pernai startavome rinkdami ir išveždami atliekas iš Lėbartų kapinių, o dabar pradėjome naują etapą – surenkame bešeimininkes atliekas visame Klaipėdos mieste. Dėl šios paslaugos įgyvendinimo įkūrėme specialų padalinį, investavome į reikalingą techniką bei priėmėme naujų darbuotojų, kurie rūpinsis švaros užtikrinimu miesto viešosiose erdvėse“, – pranešime buvo cituojamas „Klaipėdos paslaugų“ generalinis direktorius Vaidas Ramanauskas.
„Atvira Klaipėda“ rugsėjo pradžioje rašė, jog Klaipėdos valdžia nusispjovė į du Konstitucinio Teismo išaiškinimus dėl vidaus sandorių su savo įmonėmis ir be konkurso su „Klaipėdos paslaugomis“ sudarė net 220 mln. eurų vertės sutartį dėl keleivių vežimo autobusais. Apie tokį sandorį nežinojusi Konkurencijos taryba dienraščiui teigė, jog „pasidomės detaliau ir tuomet įvertins, ar yra pagrindas imtis kokių nors veiksmų“.
Tai reiškia, kad būtent per Klaipėdos merą, Klaipėdos savivaldybės administraciją ir UAB „Klaipėdos paslaugos” globali technokratija diegia visuotinę gyventojų sekimo sistemą, įjungiant į ją LED gatvių šviestuvus. Įdomu, kas finansuoja tai? Juk reikalingos didelės lėšos, sparčiai tiesiant kabelius, statant kas 30m stulpus. Kaip išsitarė vienas elektrikas, vienam išmaniam LED žibintui reikia tokio pat galingumo, kaip ir privačiam namui. Ar jis melavo?
Dabar klp iš jų nuomos.
Korupcija
Idomu butu suzinoti kas akcininkai ?
Šlaitai ir galvoji kad visi išvien.Negi nesimato kad viskas kaip mafija.Plauma skalbia rutuliška ir niekas nieko nesako..Išvadą? Visi iš vien.
Ne realios sumos mokamos už miesto autobusus.Viskas super.Ir vis toliau plovimas vyksta.Kur žadėti elektro autobusai? Kur pinigai?
Tikima.pinigus isdrapste ant muilo burbulo.Ir visi tyli.Bravo meras mieste daug švenčių padarė.O kaip kitaip atplaišų jei nedaryti didelių tam tam
Dar ir paplūdimius prijungčiau, kaip kompaniją su žvėrišku biudžetu, durnių voliojančią. Meras tikrai MALAČIUS, Vokietijoje tokių įmonių apstu. Ten Liberalai nespėjo visko suprivatizuoti.
Pasiūlymas Liberalams : Pabandykite žmonas savo PRIVATIZUOTI, kaip nepilna jėga besidarbuojančias….. Pas bolševikus buvo tokie talonai komjaunuolėms. Vadinosi „Babraspried”, kas rusiukų kalbą dar prisimena.