Nutraukė „čekiukų“ bylas trijų tarybos narių atžvilgiu, vieną atleido nuo atsakomybės

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2026-05-28

Klaipėdos apylinkės teismas patvirtino Klaipėdos apygardos prokuroro nutarimą nutraukti ikiteisminius tyrimus Pagėgių savivaldybės tarybos narės Gražinos Jankauskienės bei Palangos miesto savivaldybės tarybos narių Dainiaus Želvio ir Sauliaus Simės atžvilgiu bei priimtas sprendimas atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą Tauragės rajono savivaldybės tarybos narę Ritą Grigalienę.

Ikiteisminis tyrimas Pagėgių savivaldybės tarybos narės G. Jankauskienės atžvilgiu nutrauktas jai susitaikius su Pagėgių savivaldybės administracijos atstovu ir atlyginus žalą. Politikei buvo pareikšti įtarimai dėl turto pasisavinimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi bei dokumentų suklastojimo ar disponavimo jais. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, G. Jankauskienė pateikė neteisingas tarybos narės išmokų avanso apyskaitas dėl mobiliosios įrangos, mobiliojo ryšio ir kuro išlaidų, dėl to savivaldybė patyrė 700 eurų žalą.

Prokuratūra nutraukė ikiteisminius tyrimus Palangos miesto savivaldybės tarybos nario D. Želvio ir buvusio šios savivaldybės tarybos nario S. Simės atžvilgiu dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo ir disponavimo jais.

D. Želvys buvo įtariamas tuo, kad 2019–2023 m. galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir teikė tikrovės neatitinkančias išlaidų ataskaitas dėl kuro išlaidų, susijusių su tarybos nario veikla, taip Palangos miesto savivaldybės administracijai galimai padarydamas kiek daugiau nei 1400  eurų žalą. Tuo metu S. Simė, 2019–2021 m. eidamas Palangos miesto savivaldybės tarybos nario pareigas, galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir pateikė tarybos nario išmokų ataskaitas, jose įtvirtindamas galimai tikrovės neatitinkančią informaciją apie patirtas kuro išlaidas. Tokiu būdu S. Simė Palangos miesto savivaldybės administracijai galimai padarė daugiau nei 500 eurų žalą.

Įvertinus tyrimų metu surinktų duomenų visumą, prokuroro vertinimu, nebuvo surinkta pakankamai duomenų, kurie leistų pagrįsti įtariamųjų kaltę dėl nurodytų nusikalstamų veikų padarymo.

Dar vienoje byloje Klaipėdos apylinkės teismas patvirtino prokuratūros sprendimą atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą Tauragės rajono savivaldybės tarybos narę R. Grigalienę dėl piktnaudžiavimo, turto pasisavinimo, dokumentų suklastojimo ar disponavimo jais.

Tyrimo duomenimis, 2019–2022 m. ji pateikė tikrovės neatitinkančias tarybos narės veiklos išlaidų apyskaitas dėl kuro išlaidų ir tokiu būdu galimai apgaule įgijo daugiau nei 3 200 eurų. Politikė visiškai pripažino kaltę, nuoširdžiai gailėjosi bei atlygino padarytą žalą. Teismas jai nustatė vienerių metų laidavimo terminą ir skyrė baudžiamojo poveikio priemonę – 2 600 eurų įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Parengta pagal pranešimą spaudai

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Teismui perduota byla dėl šnipinėjimo Rusijos naudai

Klaipėdos apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Rusijos federacijos pilietis, veikęs kaip Rusijos federacijos Federalinės saugumo tarnybos (FSB) pareigūnas, ...
2026-06-22
Skaityti daugiau

Regionas

Pasirašyta Šventosios jūrų uosto molų statybos sutartis (1)

Šiandien Palangos miesto savivaldybė žengė istorinį žingsnį atkuriant Šventosios jūrų uostą – pasirašyta svarbiausio Šventosios jūrų uosto rekonstrukcijos etapo rangos ...
2026-06-22
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Teks atsakyti už Vokietijoje pavogtų automobilių gabenimą į Lietuvą

Klaipėdos apylinkės prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje vienos transporto paslaugų bendrovės direktorius iš Panevėžio kaltinamas nusikalstamu būdu gauto didelės ...
2026-06-16
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This