Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2026-06-23 |
VšĮ „Miesto Angelas“ kartu su Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapija tęsia edukacinį „Ad Fontes“ („Šaltinių link“) projektą, kuriuo pristatomas Romos katalikų dievogarbai saviausias grigalinis giedojimas.

Birželio 27 d., šeštadienį, 14 val. Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje (Rumpiškės g. 6) vyks visuomenei atvira paskaita „Grigalinio giedojimo atgimimas: XIX–XXI a. Europoje ir Lietuvoje“, lektorius – Mindaugas Kubilius.
Po paskaitos 17 val. bažnyčios erdvėje jungtinė giesmininkų grupė „Ad Fontes“ giedos Vakarinę liturginę valandą (lot. – Vesperae).
Tūkstantmetes tradicijas turinčios lotyniškos psalmės Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje šiais metais skambės jau trečią kartą. Parapijos klebonas ir statomų bendruomenės namų „Miesto Angelas“ vadovas kun. Mindaugas Šlaustas pradėjo šią iniciatyvą, siekdamas puoselėti dievogarbą šventovėje, o kartu ir praturtinti miestiečių dvasinį gyvenimą širdį įkvepiančiu seniausiu Romos katalikų sakraliniu giedojimu.
Tokiu būdu „Ad Fontes“ edukacinis projektas vykdo „Miesto Angelo“ misiją – tapti ir sakralinės kultūros centru Klaipėdos mieste ir visame regione.
Kursų vadovė – Adrija Čepaitė, grigalinio giedojimo specialistė, ansamblio „Graces & Voices“ (Austrija) bendraįkūrėja bei dainininkė, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro dirigentė.
Parengta pagal pranešimą spaudai
Parašykite komentarą