Ne vietoje paliktas gydytojo automobilis sukėlė emocijų pliūpsnius (10)

Svarbu, Sveikata
Avatar photoPalmira Martinkienė
2026-06-23

Praėjus vos savaitei po Klaipėdos universiteto ligoninę (KUL) sudrebinusio skandalo dėl esą netinkamo vieno jos mediko elgesio su paciente, „Atvira Klaipėda“ sulaukė dar vieno klaipėdiečio laiško. Jame susirūpinusiu piliečiu prisistatantis asmuo piktinasi jau kitu tos pačios gydymo įstaigos mediko elgesiu, tiesa, šiuo atveju nesiejamu su ligonių gydymu.

Laiško autorių papiktino uždaroje Klaipėdos universiteto ligoninės bendruomenės paskyroje palikti KUL neurologo Tomo Šarnausko komentarai, susiję su jo automobilio šalia įstaigos statymo ypatumais.

Pasak laiško autoriaus, ligoninės Jūros korpuso teritorijoje medikas neleistinoje vietoje pastatė automobilį, kuris esą blokavo kelią ir trukdė pravažiuoti greitosios medicinos pagalbos automobiliui.

„Siekiant, kad pravažiavimas būtų atlaisvintas, kito asmens (įstaigos darbuotojo arba susirūpinusio piliečio) už šio automobilio valytuvo buvo paliktas emocingas raštelis su reikalavimu skubiai patraukti transporto priemonę. Užuot pripažinęs padarytą KET pažeidimą bei sukeltą pavojų specialiajam transportui, automobilio savininkas socialiniame tinkle „Facebook“, atvirai prisistatęs kaip gyd. neurologas Tomas Šarnauskas, sureagavo agresyviai, ciniškai ir demonstravo visišką nebaudžiamumą“, – rašo laiško autorius, pacitavęs ir nepagarbius mediko komentarus.

„Jūs ne komentarus trinkite, o tvarkykit problemą su parkingu. Nežadu kasdien po 20 min. ieškoti vietos automobiliui (…) Jeigu kažkada užklius šio automobilio statymo ypatumai, rašykite man asmeninę žinutę. Pateiksiu aiškias rekomendacijas ir instrukcijas, kaip nueiti nach… Pagarbiai, gyd. neurologas Tomas Šarnauskas“, – esą taip virtualioje erdvėje rašė gydytojas.

Laiško autoriaus nuomone, medikas tokiu būdu esą asmeninį komfortą ir laiko taupymą (…) iškelia aukščiau už kritinės būklės pacientų gyvybes.

„Jokie trečiųjų asmenų palikti emocingi užrašai nepateisina specialiųjų tarnybų darbo blokavimo tęsimo, – rašoma laiške.

Susirūpinęs pilietis mano, jog viešai gydytojo vartojami necenzūriniai žodžiai prieštarauja mediko profesijos principams.

„Gydytojas privalo išlaikyti profesinę garbę ir moralę tiek darbo metu, tiek už jo ribų, – įsitikinęs laiško autorius, atsiuntęs ir vieną, kur kas švelnesnį mediko komentarą įrodantį nufotografuotą paskyros dalį.

Tuo metu Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius Audrius Šimaitis pripažįsta, jog jo vadovaujama įstaiga, kaip ir daugelis kitų didelių miesto įstaigų, susiduria su automobilių stovėjimo vietų trūkumu. Portalui atsiųstame komentare ligoninės vadovas teigia, jog įstaigos administracija dėl to nuolat ieško tinkamų infrastruktūrinių sprendimų.

„Šiuo konkrečiu atveju greitųjų eismas sutrikdytas nebuvo, tačiau gydytojas automobilį pastatė neleistinoje vietoje, ir tai buvo jo klaida. Vėliau, reaguodamas į paliktą raštelį, gydytojas emocingai pasisakė uždaroje, tik įstaigos darbuotojams skirtoje virtualioje grupėje. Noriu aiškiai pabrėžti, kad nors įrašas buvo paskelbtas vidinėje erdvėje, jame vartotas tonas ir leksika neatitinka mūsų organizacijos vertybių bei profesinės etikos standartų, – teigia KUL vadovas, nurodydamas, jog minėta situacija buvo išsamiai aptarta su gydytoju.

„Jis pripažįsta suklydęs, apgailestauja dėl savo pasisakymų ir supranta, kad net ir sudėtingose ar emocijas keliančiose situacijose bendravimas turi išlikti pagarbus. Klaipėdos universiteto ligoninėje laikomės nuostatos, kad pagarba vieni kitiems yra būtina tiek bendraujant su pacientais, tiek su kolegomis ar visuomene. Tikimės, kad ši situacija taps svarbia pamoka ir padės išvengti panašių incidentų ateityje, – komentuoja A. Šimaitis.

Žymos: | | | |

Komentarai (10):

Atsakymų į “Ne vietoje paliktas gydytojo automobilis sukėlė emocijų pliūpsnius”: 10

  1. klaipėdietė parašė:

    Negaliu patikėti – ar gydytojas iš tiesų atsikirto vartodamas necenzūrinius žodžius?
    Jei tai tiesa, tai tokiam neurologui pačiam neprošal pasikonsultuoti su nervų ligas gydančiu specialistu.
    Reikės įsidėmėti to gydytojo pavardę – kad pas jį nepakliūčiau, nes kaip tik turiu siuntimą pas neurologą.

  2. valdao parašė:

    siaip, tai ligonineje dirba 300 vadybininku ir menedzeriu-administratoriu…ir ju auto uzima daug vietu parkinge .Siaip, tai jau senai nera jokia ligonine, o amb konsultacijas teikianti istaiga. Bukim teisingi….p.s. simtai sios poliklinikos lankytoju yra giminiu atvezami ambulatorinems konsultacijoms ir artimieji stovi istaigos parkinguose, kurios kazkada irenge sios administracijos taip nekenciamas p. Salyga…. O simaitis ir administracija turi savo uzdara parkinga….Ne kiekvienam mirtingajam ten leista patekti, kaip ir i pacia administracija . Masyvios plienines durys su kodinem spynom, kaip kokioje banko saugykloje…. Bet tai matyt naujas trendas ….naujos nacionalines vertybes… Tai tiek ziniu, sio str. autorei…

  3. Nežinai ne komentuok... parašė:

    Iš kur A.Šimaitis žino kad netrukdė GMP pravažiavimui ? Stovėjo ir žiūrėjo ? Nors nieko keisto nes jis ir iki pat dabar nežino kad GMP darbuotojai privalo i buvusį jūros korpuso skubios pagalbos skyrių (kurį uždarė dėl optimizavimo) stumti vežimą i stačia rampa rizikuodami pacientų tiek darbuotojų sveikatą, nors stovi naujai pastatytas dar prie J. Salygos Skubios pagalbos skyrius su pakeliamais vartais ir normaliu išvažiavimu. Bet matyt tos pagarbos normos pacientams, darbuotojams ir kitiems tėra tik popieriuje…

  4. p.Šimaiti, mažiau kalbų, daugiau darbų parašė:

    KUL apie 70 -80 proc. parkingo užima medikų automobiliai. Pacientams ar jų lankytojams iki 14.00 val. (kol dirba dauguma medikų) automobilį pasistatyti – misija neįmanoma. YRA 2 PROBLEMOS SPRENDIMAI : 1. medikams labiau naudotis viešuoju transportu ; 2. ĮRENGTI MOKAMĄ PARKINGĄ. Nenuskurs nei lankytojai/pacientai atvykę 1-2 gal., nei KUL medikai, gaunantys solidžius atlyginimus.

    • 💋 parašė:

      beje, turbūt už šiuos reikalus yra atsakingas ten dirbantis garsusis politikas S.Butinas :))))

    • Remyga parašė:

      o gal tau reiktų naudotis visuomeniniu transportu,nebent esi psichinis ligonis

    • To Remyga parašė:

      Akivaizdu, jog paties smegenėlės nedatraukia, kad dieninėms procedūroms gali būti vežamas neįgalus nevaikštantis artimasis arba sunkiai paeinantis senolis, be to, ligonių lankyti iš kitų miestų ir rajonų. Gyvendamas Klaipėdoje lankyti į KUL 80-90 proc atveju važiuoju visuomeniniu transportu, nes neturiu prabangos 20-30 min. gaišti laiką sukinėjant ratus tam, kad rasti atsilaisvinusį parkingą. Esi nelaimingas nuop*sa.

  5. mrr parašė:

    „…nuolat ieško tinkamų infrastruktūrinių sprendimų”. Tai čia kasdien po du kartus?

  6. Tadas parašė:

    Pats laikas daktarėliui tapti savo kolegų pacientu.

    • Ne , ne savo kolegų parašė:

      ne, jei taps savo kolegų pacientu, nepajaus, ką jaučia pacientai, susidūrę su gydytojais ,,Dievais”. Bus apglostytas, išmyluotas. Gi mūsų daktarėliai savo artimųjų neveža bendra tvarka į ligonines. Giminaičiams ar jiems patiems sudaromos išskirtinės sąlygos. ka jiems atsitinka, kodėl jie ,,susidievina”?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sveikata

Iš užsienio – į KUL (1)

Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) komandą stiprina tarptautinę patirtį sukaupęs gydytojas radiologas Tomas Gudauskas. Po daugiau nei dešimtmečio darbo Danijoje, Airijoje ...
2026-06-25
Skaityti daugiau

Svarbu, Sveikata

Greitoji buvo neteisi, bet mokės mažiau  (1)

Ir apeliacinė instancija patvirtino, jog privati greitosios pagalbos įstaiga netinkamai atsiskaitė su paskutiniuose savivaldos rinkimuose Lietuvos žaliųjų partijos kandidatu į ...
2026-06-25
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Greitosios pagalbos automobilyje mirė senolė

78 metų klaipėdietės į ligoninę greitoji nuvežti nebespėjo – ji mirė medikų akivaizdoje. Antradienį apie 10.40 val. į Klaipėdoje, Šilutės ...
2026-06-24
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This