Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2026-07-25 |
Klaipėdos savivaldybė už papildomus Atgimimo aikštės žvalgomuosius archeologinius tyrimus įsipareigojo sumokėti dar 20 933 eurus.

Savivaldybės ir bendrovės „Vaidva“ 907 500 eurų vertės sutartis buvo pasirašyta pernai gegužę. Liepą pasirašius jau aštuntą minėtąjį papildomą susitarimą šios sutarties vertė išaugo iki 1,861 mln. euro.
Paskutinis pabrangimas grindžiamas tuo, kad vienas iš subrangovų pateikė komercinį pasiūlymą atlikti archeologinius žvalgymus lietaus nuotekų tinklo trasos vietoje. Visus statybvietės parengimo ir valymo darbus Atgimimo aikštėje dabar numatoma užbaigti iki šių metų spalio 1 d.
Šių metų gegužės pabaigoje savivaldybė pranešė, jog atnaujinami darbai Atgimimo aikštėje rekonstrukciją numatant jau tik antžeminėje dalyje, kurioje architektūrinės idėjos ir projektas keisis tik tiek, kiek techniškai jis buvo susijęs su požemine projekto dalimi – parkingo įvažiavimai bei išvažiavimai, lifto bei laiptinių vietos taps aikštės grindiniais. Elementai, kurie buvo numatyti požeminei daliai, bus keičiami „funkciniu“ aikštės plotu.
Antžeminės aikštės rekonstrukcijai jau paskelbtas ir vyksta viešasis konkursas, šiuo metu vykdomos rangovo parinkimo procedūros. Šią savaitę savivaldybė skelbė, kad planuoja naują rangovą turėti spalį.
Po Jūros šventės AB „Klaipėdos vanduo“ rangovas pradės lietaus nuotekų tinklų tiesimą – bus klojami didesnio, metro skersmens vamzdžiai. Šie darbai atsieis 209 330 eurų.
Aikštės rekonstrukcijos su požeminio parkingo įrengimu rangovo konkursą buvo laimėjusi bendrovė „Infes“, pasiūliusi 21 mln. eurų kainą. Jai už atliktus darbus buvo sumokėta 628 288,75 Eur.
Parašykite komentarą