Į Palangą grįžo geriamas mineralinis vanduo

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-10-14

Po daugiau kaip 30 metų pertraukos poilsiautojai Palangoje vėl gali mėgautis geriamu mineraliniu vandeniu iš vietinio gręžinio. Jį į kurortą sugrąžino sanatorija „Gradiali“, pirmadienį oficialiai atidariusi mineralinio vandens gręžinį savo teritorijoje.

Gręžiniui įrengti prireikė metų, į jį investuota 200 tūkstančių eurų. Gręžinio gylis – 570 metrų. Geologų teigimu, šiuo metu tai yra giliausias sveikatinimo paslaugoms naudojamas mineralinio vandens gręžinys Lietuvoje.

Gręžinio atidaryme dalyvavęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus sakė, kad atgaivinta geriamo mineralinio tradicija Palangai labai naudinga, dėl to pajūrio kurortas tampa dar patrauklesniu turistams iš įvairių šalių. Organizatorių nuotr.

„Investuodami į šį gręžinį siekėme ne tik praplėsti mūsų sanatorijos procedūrų kiekį, bet ir grąžinti geriamą mineralinį į pajūrį. Palanga įgauna vis daugiau konkurencinių pranašumų prieš kitus kurortus. Turime ne tik pilnavertį sanatorinį gydymą, bet ir jūrą pašonėje“, – pranešime cituojamas „Gradiali“ direktorius Domas Dargis.

Vandens iš „Gradiali“ gręžinio druskingumas – nuo 19 iki 21 gramo viename litre. Šis mineralinis vanduo bus naudojamas gėrimui ir reabilitacinėms procedūroms – inhaliacijoms, vonioms, povandeniniam masažui ir baseinams. Gėrimui skirtą vandenį planuojama skiesti iki mažos mineralizacijos (4 g./l).

Pasak „Gradiali“ sanatorijos vyriausiosios gydytojos Jovitos Jočienės, geriamas mineralinis vanduo naudojamas keliolikai ligų gydyti – nuo virškinimo trakto ir endokrininių (cukrinio diabeto pradinės stadijos, nutukimai) iki inkstų ligų (inkstų akmenligė, šlapimtakių ligos).

Mineralinį vandenį naudojant voniose ir baseinuose, organizmas veikiamas mechaniškai, termiškai ir chemiškai. Pagrindinė poveikio vieta – oda ir poodiniai audiniai. Mineralinės vonios skiriamos judamojo atramos aparato ligų ir pažeidimų, nervų sistemos, kraujotakos, virškinimo organų, urogenitalinės sistemos organų bei odos ligoms gydyti.

Pirmasis mineralinio gręžinys Palangoje atidarytas prieš 60 metų, 1959 m. J. Basanavičiaus gatvėje. Šio gręžinio gylis panašus – 565 metrai. Šiuo metu jis neeksploatuojamas.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Parengta pagal PR agency Opinio pranešimą
Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

XIV tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio programa

Liepos 2-18 d. Palangoje vyks tarptautinis XIV M. K. Čiurlionio muzikos festivalis. PROGRAMA Liepos 2 d. 14 val. vyks jaunųjų ...
2026-06-23
Skaityti daugiau

Regionas

Pasirašyta Šventosios jūrų uosto molų statybos sutartis (1)

Šiandien Palangos miesto savivaldybė žengė istorinį žingsnį atkuriant Šventosios jūrų uostą – pasirašyta svarbiausio Šventosios jūrų uosto rekonstrukcijos etapo rangos ...
2026-06-22
Skaityti daugiau

Regionas

Adrina koncertuos ir Palangoje

Po birželio 12-ąją Kauno Dainų slėnyje nugriaudėjusio didžiausio savo karjeros koncerto Adrina skelbia dar vieną vasaros naujieną. Tūkstančius gerbėjų sutraukusio ...
2026-06-19
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This