Į Palangą grįžo geriamas mineralinis vanduo

Regionas

Po daugiau kaip 30 metų pertraukos poilsiautojai Palangoje vėl gali mėgautis geriamu mineraliniu vandeniu iš vietinio gręžinio. Jį į kurortą sugrąžino sanatorija „Gradiali“, pirmadienį oficialiai atidariusi mineralinio vandens gręžinį savo teritorijoje.

Gręžiniui įrengti prireikė metų, į jį investuota 200 tūkstančių eurų. Gręžinio gylis – 570 metrų. Geologų teigimu, šiuo metu tai yra giliausias sveikatinimo paslaugoms naudojamas mineralinio vandens gręžinys Lietuvoje.

Gręžinio atidaryme dalyvavęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus sakė, kad atgaivinta geriamo mineralinio tradicija Palangai labai naudinga, dėl to pajūrio kurortas tampa dar patrauklesniu turistams iš įvairių šalių. Organizatorių nuotr.

„Investuodami į šį gręžinį siekėme ne tik praplėsti mūsų sanatorijos procedūrų kiekį, bet ir grąžinti geriamą mineralinį į pajūrį. Palanga įgauna vis daugiau konkurencinių pranašumų prieš kitus kurortus. Turime ne tik pilnavertį sanatorinį gydymą, bet ir jūrą pašonėje“, – pranešime cituojamas „Gradiali“ direktorius Domas Dargis.

Vandens iš „Gradiali“ gręžinio druskingumas – nuo 19 iki 21 gramo viename litre. Šis mineralinis vanduo bus naudojamas gėrimui ir reabilitacinėms procedūroms – inhaliacijoms, vonioms, povandeniniam masažui ir baseinams. Gėrimui skirtą vandenį planuojama skiesti iki mažos mineralizacijos (4 g./l).

Pasak „Gradiali“ sanatorijos vyriausiosios gydytojos Jovitos Jočienės, geriamas mineralinis vanduo naudojamas keliolikai ligų gydyti – nuo virškinimo trakto ir endokrininių (cukrinio diabeto pradinės stadijos, nutukimai) iki inkstų ligų (inkstų akmenligė, šlapimtakių ligos).

Mineralinį vandenį naudojant voniose ir baseinuose, organizmas veikiamas mechaniškai, termiškai ir chemiškai. Pagrindinė poveikio vieta – oda ir poodiniai audiniai. Mineralinės vonios skiriamos judamojo atramos aparato ligų ir pažeidimų, nervų sistemos, kraujotakos, virškinimo organų, urogenitalinės sistemos organų bei odos ligoms gydyti.

Pirmasis mineralinio gręžinys Palangoje atidarytas prieš 60 metų, 1959 m. J. Basanavičiaus gatvėje. Šio gręžinio gylis panašus – 565 metrai. Šiuo metu jis neeksploatuojamas.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Parengta pagal PR agency Opinio pranešimą

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Palangoje keisis parkingo rinkliavos tvarka

Ketvirtadienį Palangos savivaldybės taryba apsisprendė dėl vietinės rinkliavos už automobilių statymą nustatytose apmokestinamose kurorto vietose pokyčių. Jie priimti Palangos rinkliavų ...
2024-04-25
Skaityti daugiau

Regionas

Palangoje vėl vyks Jurginės

Jau tapo tradicija, kad balandžio pabaigą Palangoje vainikuoja smagi, pavasariu dvelkianti Jurginių šventė. Festivalis „Jurgi, paimk raktus“ jau ne vieną ...
2024-04-22
Skaityti daugiau

Regionas

Palangoje – lauko paroda apie Joną Šliūpą

Palangoje atidaryta Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Kas išsigando Šliūpo?“, parengta pagal Miglės Anušauskaitės komiksų knygą. Apie spalvingą pirmojo Palangos burmistro ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This