Už fiktyvaus vakcinacijos įrašo gavimą – solidžios baudos

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-10-17

Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, paskelbė nuosprendį, kuriuo sutuoktinių pora iš uostamiesčio pripažinta kalta dėl papirkimo siekiant neteisėtai gauti COVID-19 vakcinaciją patvirtinantį įrašą. Moteris taip pat pripažinta kalta disponavusi suklastotu dokumentu. Dar tris asmenis teismas nuteisė dėl padėjimo duoti kyšį už minėtų fiktyvių įrašų įtraukimą į „E-sveikata“ sistemą. Iš viso nuteistiesiems asmenis bendrai skirta 24 000 eurų baudų.

Bylos duomenimis, Klaipėdoje gyvenantys vyras ir žmona 2021 m. vasarą papirko vienos privačios gydymo įstaigos darbuotojus, kad būtų padaryti tikrovės neatitinkantys įrašai apie paskiepijimo nuo COVID-19 faktą. Nustatyta, kad už 2 asmenų – kaltinamosios ir jos sūnaus – netikrus COVID-19 vakcinacijos įrašus buvo perduotas 1 000 eurų kyšis.

Sutuoktinių porai buvo pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 227 straipsnio („Papirkimas“) 2 dalį. Moteriai pareikšti kaltinimai ir pagal BK 300 straipsnio („Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“) 1 dalį. Trys sutuoktinių bendrininkai, du iš jų taip pat yra sutuoktiniai, buvo kaltinami padėję perduoti kyšį gydymo įstaigos darbuotojams už fiktyvių įrašų apie paskiepijimą padarymą.

Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų teisėjas priimtu nuosprendžiu pripažino, kad visi penki kaltinamieji įvykdė inkriminuotus jiems nusikaltimus. Teismo sprendimu nuteistajai klaipėdietei skirta 7 500 eurų bauda, jos sutuoktinis nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleistas pagal laidavimą, teismas vyrą įpareigojo sumokėti 2500 eurų dydžio įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Klaipėdiečių porai padėjusiems perduoti kyšį asmenims taip pat nepavyko išvengti atsakomybės – dviem padėjėjams, neigusiems kaltę, kurie taip pat yra sutuoktiniai, teismas skyrė 8 000 eurų ir 8 500 eurų pinigines baudas. Dar vienas bylos kaltinamasis – padėjėjas nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas pagal laidavimą, įpareigojant jį sumokėti 3 000 eurų dydžio įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Klaipėdos savivaldybė lieka su dar viena skaudžia sankcija (29)

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė dar vieną Klaipėdos savivaldybei nepalankų sprendimą. Tai jau antras toks finansinis smūgis miesto valdžiai ...
2026-06-16
Skaityti daugiau

Sveikata

Sergamumas gripu sumažėjo: per savaitę į ligonines paguldyta 11 asmenų

Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligonines buvo paguldyta 11 asmenų, dėl COVID-19 ligos – 16. Dėl šių ligų du ...
2026-04-07
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Šalyje sergančiųjų COVID-19 – jau mažiau nei 700

Pirmadienį Lietuvoje koronavirusine infekcija užsikrėtė 63 žmonės (11 iš jų – antrą, du – trečią kartą), skelbia Valstybės duomenų agentūra. ...
2026-03-24
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This