Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2026-04-16 |
Balandžio 22 d., trečiadienį, 17.30 val., klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos literatūros ir kultūros renginį, kuris vyks kultūrinėje erdvėje „Pajūris“, Turgaus g. 16. Čia bus paskelbti Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos organizuojamo konkurso „Klaipėdos knyga 2025“ nugalėtojai.

Šiemet dėl apdovanojimų varžosi net 48 leidiniai, pretenduojantys į tris pagrindines nominacijas: populiariausios, gražiausios ir klaipėdietiškos knygos titulą. Intriga, kas taps laureatais, buvo kuriama kelis mėnesius, aktyviai įtraukiant skaitytojų bendruomenę ir komisijos narius. Apdovanojimų meninius kūrinius ruošia menininkė, juvelyrė Simona Agota Martinkus.
Šventinę nuotaiką kurs įvairialypė meninė programa, kviečianti patirti literatūrą per skirtingas meno formas. Renginio metu meninį performansą pristatys aktorė, režisierė ir „Knygos teatro“ vadovė Redita Dominaitytė, muzikinę atmosferą kurs pianistas ir kompozitorius Saulius Šiaučiulis, o ypatingo autentiškumo renginiui suteiks uostamiestyje gerai žinomo rylininko Virginijaus Vyšniausko atliekami rylos garsai.
Vakaro metu lankytojai taip pat turės progą nusikelti į miesto praeitį – bus prisimintas kadaise Klaipėdos gatvėse kursavęs tramvajus, tapęs svarbia urbanistinės ir kultūrinės atminties dalimi.
Šių metų renginys išsiskiria ne tik tradiciniais apdovanojimais, bet ir reikšminga sukaktimi – minimas konkurso „Klaipėdos knyga“ 20-metis. Per du dešimtmečius šis konkursas tapo svarbia Klaipėdos kultūrinio gyvenimo dalimi, telkiančia autorius, leidėjus, menininkus ir skaitytojus. Tai iniciatyva, kuri ne tik įvertina geriausius leidinius, bet ir nuosekliai kuria bei stiprina miesto literatūrinę tapatybę.
Per dvidešimt metų konkursas sukaupė įspūdingą kūrybinį archyvą – jame atsispindi Klaipėdos istorija, miesto atmintis, žmonių patirtys ir meninė raiška. Šią sukaktį įprasmins specialiai parengta knygų paroda „Konkurso „Klaipėdos knyga“ kelias 2006–2026 m.“, kurioje eksponuojami visų 20 metų konkurso nugalėtojai.
Paroda renginio metu bus eksponuojama „Pajūrio“ II aukšte. Paroda lankytojams suteiks galimybę ne tik susipažinti ar prisiminti reikšmingus leidinius, bet ir pažvelgti į Klaipėdos leidybos raidą kaip į vientisą, prasmingą kultūrinį pasakojimą. Tai – savotiškas gyvas miesto portretas, kuriame atsiskleidžia skirtingų laikotarpių nuotaikos, temos ir kūrybinės kryptys. Po renginio paroda bus perkeliama į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrą ir dalyvaus šio centro organizuojamame „Knygų meno festivalyje“.
Renginys gyvai bus transliuojamas „Klaipėdos TV“ televizijoje ir socialiniuose tinkluose.
Parengta pagal pranešimą spaudai
Parašykite komentarą