Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2026-07-01 |
Seimo pirmininkas Juozas Olekas trečiadienį lankysis Klaipėdoje, jo vizito metu daugiausia dėmesio bus skiriama demografiniams iššūkiams, sveikatos apsaugos sistemos stiprinimui.
Kaip pranešė parlamento vadovo biuras, J. Olekas su miestų atstovais aptars specialistų pritraukimą į Lietuvą, regionų ekonominę plėtrą ir dialogąi su savivalda.

Klaipėdos universiteto ligoninėje Seimo pirmininkas susitiks su šios gydymo įstaigos vadovybe ir iš emigracijos grįžusiais medikais.
Taip pat dalyvaus spaudos konferencijoje „Žmogiškųjų išteklių valdymas sveikatos apsaugos sistemoje: strateginiai planai ir iniciatyvos pritraukiant specialistus“, kurioje bus aptariami specialistų trūkumo, medikų susigrąžinimo ir Lietuvos demografinės padėties keliami iššūkiai.
Bus aptarti ir Klaipėdos universiteto ligoninės plėtros projektai.
„Kaip gydytojas gerai žinau, kad stiprią sveikatos apsaugos sistemą pirmiausia lemia joje dirbantys žmonės. Tačiau šiandien turime kalbėti plačiau – apie Lietuvos demografinę padėtį, apie tai, kaip išsaugoti ir susigrąžinti savo šalies žmones, kaip sudaryti sąlygas jaunoms šeimoms kurti savo gyvenimą Lietuvoje. Todėl kiekvienas į Lietuvą sugrįžęs medikas yra svarbus ne tik gydymo įstaigai – tai ir pasitikėjimo savo valstybe ženklas“, – teigia J. Olekas.
BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama
Tik medikai nevykėliai išvažiuoja ieškoti laimės svetur, nes Lietuvoje neturi galimybių sąžiningai konkuruoti su kolegomis. Po to, kai užsienyje patiria fiasko, grįžta namo, o juos išskėstomis rankomis priima toks pat nevykėlis Šimaitis į KUL.
Branginti ir gerbti reikia tuos gydytojus, kurie visą laiką dirbo Lietuvoje. Tačiau šiuolaikinė KUL valdžia gydytojų, kurie atidavė daug metų darbui KUL ir Lietuvos gyventojams, negerbia, nevertina ir žemina.
Tuo tarpu „turistai“, kurie „gastroliauja“, o po to, kai yra atleidžiami ar jiems nepasiseka užsienyje, atsibeldžia į Lietuvą, būna išskėstomis rankomis priimami tokio pat „gastrolieriaus“ Šimaičio, tarsi būtų gelbėtojai. Nors jų kompetencija kelia labai daug klausimų. Tik ne Šimaičiui – reklamos ir piaro (viešųjų ryšių) meistrui.