„Atvira Klaipėda” rašinių cikle „Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas” tęsia pasakojimą apie įvykius, Klaipėdos krašte nutikusius 1923-1939 m. sausio mėnesiais. Tarp išskirtinių…
Klaipėdos mokslininkai prisidės prie Kembridžo universiteto Baltijos geopolitikos programos
Kembridžo universitete (Jungtinė Karalystė) šiemet startuoja nauja Baltijos geopolitikos programa. Esminis jos tikslas – Jungtinės Karalystės akademinėje aplinkoje ir už…
Klaipėdietis, pagimdęs garsią tarptautinę tarpukario bylą II
„Atvira Klaipėda” rašinių cikle „Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas” tęsia pasakojimą apie Oto Biotcherį (Otto Böttcher), kuris itin subtilaus politinio spektaklio dėka…
Ryšių pažanga Klaipėdą pasiekė greičiau nei sostinę
Rašinių cikle „Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas” toliau pasakojame, kokiais išskirtiniais įvykiais tarpukariu Klaipėdos krašte baigdavosi metai. Telefonų stotys – iš Anglijos…
Gruodis – politinių permainų metas (1)
Rašinių cikle „Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas” pradedame pasakoti, ką 1923-1938 metais Klaipėdos kraštui atnešė gruodžio mėnesiai. Pirmąjį žiemos mėnesį pora kartų…
Steigiamojo Seimo šimtmetis – šimtas metų Lietuvos nepriklausomybei?
Besibaigiantys 2020-ieji įeis į istoriją kaip pasaulio susitelkimo bandant suvaldyti SARS-CoV-2 plitimą metai. Netikrumas dėl ateities, kova su virusu ir…
Giruliuose – gatvė pajūrio miško sodintojui (8)
Trijų naujų gatvių Giruliuose pavadinimai turėtų būti skirti pagerbti prie šio vietovės vystymo ir plėtojimo labai prisidėjusius asmenims, todėl atmesti…
Tilžės akto signatarams – laikina pagarba (1)
Siūlymai ir diskusijos, kaip Tilžės akto signatarus Klaipėdoje įamžinti vienoje vietoje, o ne kabinant atminimo lentas ant atskirų pastatų, yra…
Kintanti Kuršių nerija: praeityje ir dabar (1)
Lygiai prieš dvidešimt metų, gruodžio 2 dieną Kuršių nerija, kaip bendras dviejų valstybių objektas, įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą….