P0

Kriminalai ir nelaimės, Politika

Įtarimai politinės korupcijos byloje – ir Liberalų sąjūdžiui

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2017-09-22


Išaušęs penktadienio rytas vienai įtakingiausių Lietuvos partijų – Liberalų sąjūdžiui – trenkė perkūnu iš giedro dangaus: generalinė prokuratūra pranešė, kad partijai, kaip juridiniam asmeniu, pareikšti įtarimai skandalingoje politinės korupcijos byloje.

Liberalų sąjūdžiui, kaip ir buvusiam partijos vadovui, ilgamečiam klaipėdiečiui Eligijui Masiuliui, pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir kyšininkavimo.

Į tai suskubo sureaguoti  partijos vadovas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Savo socialinio tinklo paskyroje jis parašė: „Bendradarbiavome ir bendradarbiausime su teisėsauga, neneigsime faktų, tačiau turime teisę kvestionuoti jų interpretacijas ir tai paneigsime teisme. Epizodai, kuriais kaltinama partija, yra lengvai paneigiami, ir esu tikras, tai sėkmingai padarysime teisme. Nors šiandien dar esu Rygoje, bet jau rytojui sušaukėme neeilinį partijos Tarybos posėdį Kaune, kur aptarsime situaciją ir, tikiu, iš jos išeisime dar stipresni“.

Liberalų sąjūdis bemat išplatino  pranešimą spaudai. Skelbiame jo ištrauką:

Iš viešos erdvės pranešimų galima suprasti, kad įtarimai galimai bus susiję su Eligijumi Masiuliu ir Šarūnu Gustainiu bei jų veiksmais dėl vartojimo kredito įstatymo pataisų, kelio Vilnius-Utena statybų bei situacija su J. Basanavičiaus paminklu Vilniuje.
Liberalų sąjūdis pabrėžia, kad nė vienas iš šių sprendimų nebuvo priimtas, o liberalų frakcija balsavime Seime jų nepalaikė. Tuo tarpu paminklas J. Basanavičiui, kaip jau skelbta anksčiau, būtent liberalų iniciatyva bus statomas visai kitoje vietoje, nei, sprendžiant iš viešos informacijos, prašė vienas iš buvusių partijos narių.

Prokuratūros pranešime teigiama, kad politinei partijai „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ pareikštame pranešime apie įtarimą nurodyta, jog šis juridinis asmuo, veikdamas per partijos pirmininką, 2012–2016 m. kadencijos Seimo narį Eligijų Masiulį ir partijos valdybos narį, 2012–2016 m. kadencijos Seimo narį Šarūną Gustinį, padarė sunkius nusikaltimus, numatytus Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 str. 3 d. (stambaus masto kyšininkavimas) ir 226 str. 4 d. (stambaus masto prekyba poveikiu).

Įtariama, kad buvęs Seimo narys E. Masiulis, veikęs partijos naudai ir interesais, iš vieno Lietuvoje veikiančių koncernų viceprezidento Raimondo Kurlianskio už šiam koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą, savo ir partijos naudai priėmė 106 000 eurų kyšį grynaisiais, taip pat kyšius nematerialia forma.

Taip pat įtariama, kad buvęs Seimo narys Š. Gustainis, veikęs partijos naudai ir interesais, iš to paties koncerno to paties viceprezidento už šiam koncernui naudingų politinių sprendimų priėmimą, savo ir partijos naudai priėmė 8 700 eurų kyšį, užmaskuotą kaip paramą viešajai įstaigai, organizuojant politinės partijos narių mokymus.

Prokurorai įtaria, kad Liberalų sąjūdis savo 2016 m. Seimo rinkimų politinę kampaniją finansavo iš neteisėto finansavimo šaltinio. Tai  išsiaiškinti  nurodyta Vyriausiajai rinkimų komisijai.


  2017-09-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt