P0

Fotoreportažai, Kultūra

I. Simonaitytės bibliotekoje – unikali užsiėmimų erdvė

Avatar

Martynas Vainorius
2017-10-05


Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės biblioteka ketvirtadienį oficialiai atidarė naują edukacinę erdvę buvusiose Muzikos skyriaus patalpose, šalia “Vaivos” prekybos ir paslaugų centro (Herkaus Manto g. 9A).

Čia bibliotekos partnerių – spaustuvės “Druka” – dėka sudarytos galimybės susipažinti su senovine spausdinimo technologija. Taip pat įrengta kompiuterių salė, muzikos įrašų studija ir laisvalaikio erdvė.

Šia nauja bibliotekos erdve besirūpinanti vyr. bibliotekininkė Toma Gergelienė sakė, kad kompiuterių salėje bus rengiami įvairūs mokymai, į kuriuos bus kviečiami registruotis. Registruotis reikės ir į užsiėmimus, kurių metu bus pasakojama apie senąją spaudą, bus galima patiems pasigaminti popieriaus. Muzikos įrašų studijoje padedant profesionalui bus galima daryti įrašus. Tiesa, ši paslauga gali būti mokama, tačiau konkretūs įkainiai dar derinami.

Beje, iš anksto susiderinus čia internetu galima gauti ir teisinę konsultaciją, nes biblioteka bendradarbiauja su Vilniaus universiteto Teisės klinika.

“Drukos” vadovas Algirdas Apulskis nedetalizavo, kiek jiems atsiėjo tokia iniciatyva. Bibliotekos vadovas Juozas Šikšnelis sakė, kad patalpų smarkiai pertvarkyti nereikėjo, nes jos po 2008 m. atliktos rekonstrukcijos dar nebuvo nugyventos. Visą kitą būtiną inventorių biblioteka finansavo savo lėšomis, nes projektai, pateikti Klaipėdos miesto savivaldybei ir Kultūros tarybai finansavimo nesulaukė. Projektui “Biblioteka – atvira žmonių ir idėjų erdvė bendruomenei” iš Savivaldybės prašyta 3 500 Eur.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis aiškino, kad bibliotekos projektas pagal paraišką vertinusių ekspertų balus  atsidūrė 8 vietoje iš 13 pateiktų projektų. O dalininis finansavimas buvo skirtas tik 1-4 vietas pagal surinktą ekspertų balų skaičių užėmusioms paraiškoms.

Savivaldybės finansavimą tąkart gavo: Klaipėdos savanoriškosios rusų kultūros draugijos „Otečestvo“ vaikų kūrybinės raiškos festivalis „Pasakų šalyje“ pasaulio liaudies pasakų motyvais (800 Eur); Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto tarptautinės kūrybinės dirbtuvės, skirtos jubiliejinės draugystės su Klaipėdos miestais partneriais sukakčiai paminėti (3 100 Eur);  VšĮ „Codalt“ projektas “Kalbantis bokštas” (2 300 Eur) ir šokio teatras „Padi Dapi fish“ jungtiniam prancūzų ir lietuvių šiuolaikinio šokio projekui „Tools“ ir šokio spektakliui „Shake that devil!“ (2 200 Eur).

Kultūros straipsnių vidus


2017-10-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt