P0

Uostas ir jūra

Jau pjausto plieną rekordiniam gaminiui (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-05


Vakarų Baltijos laivų statykla, pavasarį pasirašiusi sutartį su Norvegijos kompanija “Ulstein Verft AS”, dėl didžiausio pasaulyje hibridinio kelto korpuso blokų statybos darbų, jau pradeda pirmuosius plieno pjovimo darbus.

Korpusus užsakė Norvegijos kompanija “Ulstein Verft AS”. ulstein.com nuotr.

RoPax tipo laivas, kuris savo veiklą pradės 2019 m. vasarą, talpinsiantis apie 2 000 keleivių ir 500 automobilių, plaukios maršrutu Norvegija – Švedija – Norvegija.

„Šis užsakymas mums labai svarbus dėl to, kad pavyko pritraukti dar vieną strategiškai svarbų užsakovą, vieną iš laivų statybos lyderių Skandinavijoje, kuriam labai svarbūs užsakymo įgyvendinimo kokybė ir terminai. Tai pasitikėjimo mūsų statykla ženklas“,- pranešime spaudai cituojamas AB Vakarų laivų gamykla įmonių grupės generalinis direktorius Arnoldas Šileika.

Blokų statybos projekto pabaiga numatoma 2018 m. liepą, kuomet jie bus perduoti užsakovui, galutiniam kelto surinkimui ir įrengimui.

Uosto vidus kompas

Laivui taikomi inovatyvūs triukšmo ir išmetamųjų dujų mažinimo sprendimai. Šis keltas bus montuojamas su hibridine varomąja jėgaine, tad bus mažiau taršus. Hibridinio kelto, varomo elektra, baterijos galės būti kraunamos naudojant uoste esančius įrenginius arba laive esančius generatorius.


2017-10-05

Vienas komentaras apie “Jau pjausto plieną rekordiniam gaminiui”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt