P0

Uostas ir jūra

“Klaipėdos nafta”: krova auga, bet 2016-ųjų apimtys dar nepasiektos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-05


Valstybės valdoma naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė AB „Klaipėdos nafta“ (KN) rugsėjį į talpyklas perpylė 666 tūkst. tonų naftos produktų –  67,8 proc. viršijo praėjusių metų rugsėjo mėnesio krovą.

Anot bendrovės pranešimo, tai lėmė stabilizavęs bendradarbiavimas tranzitinių naftos produktų tiekime bei intensyvi autocisternų aikštelės krovinių apyvarta. Visgi  į bendrovės talpyklas per visus šiuos metus perpilta beveik 5,22 mln. tonų naftos produktų – 10,1 proc. mažiau nei atitinkamu praėjusių metų periodu (5,81 mln. tonų).

SGD terminalo veiklos apimtys rugpjūtį pasiekė rekordines aukštumas, kai buvo išdujinta ir į gamtinių dujų perdavimo sistemą patiekta beveik 1,9 mln. MWh gamtinių dujų. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Įgyvendindami KN strategiją, siekiame valdyti verslo portfelio rizikas ir verslo santykiuose, partneriams siūlyti optimalius bei efektyviausius sprendimus grįstus ekonomine logika ir teikiamų paslaugų kokybe. Todėl visa tai įvertinę verslo partneriai renkasi naftos produktų krovai Klaipėdos uostą ir būtent KN naftos terminalus“, – cituojamas Mindaugas Jusius, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

Pasak KN vadovo, praėjusių metų antrajame pusmetyje sumažėję krovos srautai pradėjo ženkliau didėti tik šių metų pavasarį, tai esą lėmė tiek geopolitinės priežastys, tiek ir diversifikuotų krovinių šaltinių įtaka.

Uosto vidus kompas

Išaugusi naftos produktų krova rugsėjį lėmė ir 68 proc. didesnes pajamas: preliminariai Subačiaus ir Klaipėdos naftos terminaluose uždirbta 3,2 mln. Eur, kai pernai – 1,9 mln. Eur. Nuo metų pradžios bendrovės naftos terminalai uždirbo 28,1 mln. eurų pardavimo pajamų – 6,5 proc. mažiau nei pernai.

SGD terminalo veiklos apimtys rugpjūtį pasiekė rekordines aukštumas, kai buvo išdujinta ir į gamtinių dujų perdavimo sistemą patiekta beveik 1,9 mln. MWh gamtinių dujų. Palyginti, pernai rugsėjį išdujinta 1,1 mln. MWh. Skaičiuojant nuo metų pradžios iš viso išdujinta ir perkrauta 10,6 mln. MWh dujų, mažiau nei pernai, kai pasiektas 12,2 mln. MWh rodiklis. Pagrindinė mažesnio šiųmečio srauto priežastis – mažesni terminalo naudotojų užsakyti pajėgumai.

„Rugsėjis ypatingas ne tik atsigavusia naftos terminalų krova, bet ir rekordiniais per visą SGD terminalo eksploatacijos laikotarpį SGD dujovežių kiekiais. Rugsėjo mėnesį į Klaipėdos uostą atplaukė trys didelės apimties SGD dujovežiai ir vienas mažos apimties SGD bunkeriavimo laivas. Dirbome maksimaliu 90 procentų  SGD terminalo pajėgumu, pasiekėme terminalo naudojimo piką ir tai lėmė ženkliai išaugusius išdujinimo rodiklius“, – sakė M. Jusius.

Preliminariai SGD terminalas rugsėjį uždirbo 5,6 mln. eurų pajamų, o pernai lyginamuoju laikotarpiu – 5,5 mln. eurų. Per devynis šių metų mėnesius SGD terminalas uždirbo 51,7 mln. eurų pajamų, kurios yra 2,4 proc. didesnės lyginant su atitinkamu periodu pernai. SGD terminalo pajamas sudaro SGD lėšų administratoriaus apskaičiuota saugumo dedamosios dalis, skirta kompensuoti SGD terminalo eksploatacijos sąnaudas, bei SGD dujinimo ir perkrovos pajamos.

 


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2017-10-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt