P0

Švietimas

Klaipėdietės bakalauro darbas pripažintas geriausiu

Avatar

akadministratorius
2017-10-11


2017 metų LASKAO – ERGOLAIN stipendijos konkurse geriausiu bakalauro darbu ir konkurso nugalėtoju pripažintas Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto 3 kurso architektūros studentės Augustės Santockytės projektas „Miesto vartai“ (darbo vadovas L. Bogušas).

vda.lt nuotr.

architektams.lt rašo, kad vertindami A. Santockytės darbą komisijos nariai pastebėjo puikiai valdomas meninės kompozicijos priemones, gerą atlikimo raišką, perskaitomumą, meninės idėjos išbaigtumą ir jos perteikimo vienovę. Komisijos nariai pasiūlė autorei tolesniame darbe pabandyt sustiprint objekto funkcionavimo iššūkių sprendinius. Akcentuota gyvenimo kokybės klausimų svarba projektuojant tiek objekto vidaus, tiek jo aplinkos naudojimo scenarijus. Pasiūlyta papildyti tiesioginėje objekto gretimybėje ir priklausomybėje atsiduriančių viešų miesto vietų sprendimo siūlymais, taip pat bendrų ir privačių erdvių projektuojamame gyvenamajame komplekse atskyrimo ir bendrų erdvių efektyvaus panaudojimo scenarijais.

Šiame bakalauro studijų  darbe pateikiama Klaipėdos rytinės miesto dalies urbanistinė architektūrinė koncepcija. Pagrindinis darbo elementas – Liepų gatvė. Teritorija yra greta šios gatvės, vieno pagrindinių įvažiavimų į miestą, todėl jos kuriamas įvaizdis ypač svarbus. Esminis projektavimo tikslas buvo sukurti nagrinėjamos teritorijos erdvinės struktūros plėtros koncepciją, atskleisti bei tobulinti reprezentacinę miesto erdvę, sukurti „Miesto vartus“.

Išanalizavus esamą Liepų gatvės ir Danės upės prieigų urbanistinę struktūrą, atsižvelgus į reprezentacinę teritoriją, gamtinius ypatumus, darbe pateikiama Danės upės ir Liepų gatvės sankirtos urbanistinė ir architektūrinė daugiabučio, gyvenamojo namo, koncepcija.

Urbanistinėje koncepcijoje siūlomas reprezentacinės miesto dalies struktūrinių dalių formavimas, urbanistinių mazgų – branduolių kūrimas, užtikrinama naujų teritorijų integracija į esamą miesto urbanistinį audinį, ryškinamas Danės upės ir Liepų gatvės, kaip vienos svarbiausios miesto dalies ašies, išskirtinumas. Pastatų tūriai, aukštingumas, mastelis, architektūrinė išraiška, tipologija ir funkcija atspindi teritorijos svarbą miestui. Tokiu būdu aiškėja reprezentacinės miesto dalies patogumas ir skaitomumas.

Kursinio darbo, daugiabučio vietai, detalizacijai pasirinktas Liepų gatvės posūkio urbanistinis mazgas. Šioje vietoje susiduria dvi struktūrinės teritorijos dalys: performuotas  sisteminis kvartalinis užstatymas ir laisvo planavimo teritorija. Liepų gatvės urbanistiniame mazge projektuojama pastatų kompozicija, kuri sujungiama į vientisą struktūrą per antžeminį lygį. Tokiu būdu išsprendžiamas automobilių ir pėsčiųjų srauto judėjimas. Formuojamame sklype yra trijų pastatatų kompleksai, tačiau pasirinktas detalizuoti tik vienas.


  2017-10-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt