P0

Kriminalai ir nelaimės

Sugyventiniai nuteisti už sąvadavimą ir kvaišalus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-12


Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl pelnymosi  iš prostitucijos bei psichotropinių medžiagų platinimo nepilnamečiui ir penkerių metų laisvės atėmimo bausmę skyrė 28 m. Valdemarui P. bei trejų metų laisvės atėmimo bausmę – jo sugyventinei dvidešimtmetei Viktorijai P.

Apygardos teismas, Palmiros Mart nuotr.

Teismas nustatė, kad veikdami bendrai kaltinamieji įkalbėjo pas juos apsistojusią merginą užsiimti prostitucija, pažinčių portaluose patalpino skelbimus apie teikiamas seksualines paslaugas „už paramėlę“, suteikė ryšio priemones, išnuomojo didesnio ploto butą, kuriame vienas iš kambarių buvo naudojamas susitikimams su klientais. Kaltinamoji Viktorija, susirašinėdama su potencialiais klientais, organizavo ir vadovavo prostitucijai, pora bendrai kontroliavo iš prostitucijos gaunamas pajamas.

Klaipėdiečiai savo kaltės nepripažino ir gynėsi nežinoję, kuo užsiėmė nukentėjusioji. Esą dirbti prostitute jie nevertę, merginos skelbimus apie teikiamas paslaugas pamatę atsitiktinai savo kompiuteryje, kuriuo visi bendrai naudojosi. Ką svetimi vyrai veikė jų bute, jie nesidomėję, iš prostitucijos gautų pinigų neėmę, o mergina esą tik prisidėdavo prie nuomos, komunalinių mokesčių, maisto.

Bylos, kuri buvo nagrinėjama uždaruose posėdžiuose, metu nukentėjusioji pasakojo priešingai. Jos teigimu, kaltinamųjų nurodymus ji vykdė, nes bijojo, jai buvo grasinama, o sulaukusi progos pasitraukė ir kreipėsi pagalbos.

Teismas abu sugyventinius taip pat pripažino kaltais dėl psichotropinių medžiagų pardavimo nepilnamečiui, o vyrui skirta ir bausmė už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis. Poros namuose buvo rasta kanapių, kurias vyras vartojo pats, kaip teigė, gydėsi nuo nemigos.

Teismas, skirdamas bausmes, atsižvelgė į tai, kad vyras nusikalto teistumui neišnykus, o moteris yra neteista, turi mažametį vaiką.

Patenkintas ir nukentėjusiosios ieškinys  – pora solidariai turės merginai atlyginti 10 tūkst. eurų sumą, praneša Klaipėdos apygardos teismas.

Nuosprendis neįsiteisėjęs, jį galima skųsti apeliacine tvarka.

 

 


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2017-10-12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt