P0

Švietimas

Klaipėdos universiteto kreipimasis į Seimą ir Vyriausybę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-20


Klaipėdos universiteto vadovybė išsiuntė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkui, LR švietimo ir mokslo ministrei bei LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkui raštą dėl savarankiško Klaipėdos universiteto statuso. Dokumentą pasirašė KU Tarybos pirmininkas Arnoldas Šileika, KU Senato pirmininkas Vaidutis Laurėnas ir KU rektorius Eimutis Juzeliūnas.

Kreipimesi teigiama, kad KU pritaria Seimo ir Vyriausybės inicijuotai aukštojo mokslo reformai, kurios tikslas – aukštesnės studijų ir mokslo kokybės siekis, ir yra tos nuomonės, kad valstybinių universitetų tinklo optimizavimas turi būti vykdomas, remiantis glaudžiu mokslo, verslo bei viešojo sektoriaus bendradarbiavimu, atliepiant regiono darnios raidos poreikius. Tačiau KU siekia likti savarankišku Vakarų Lietuvos regiono universitetu, bendradarbiaujančiu su kitomis regiono neuniversitetinėmis aukštosiomis mokyklomis, siekdamas būti Baltijos jūros regiono aukštojo mokslo lyderiu ir prisidėti prie Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, ekonominio augimo, sveikos aplinkos, socialinės bei kultūrinės darnos užtikrinimo.

Šią poziciją KU grindžia regiono specifika, verslo jūrinio sektoriaus poreikiais ir universiteto, kaip švietimo, mokslo, inovacijų ir kultūros židinio regione, misija, atitinkančia Europos Komisijos dokumentą „Universitetų indėlis į regionų augimą“, Lietuvos regioninės politikos gairių projektą (baltoji knyga), Klaipėdos miesto ir regiono proveržio strategiją, EBPO (OECD) dokumentą „Vandenynų ekonomika 2030“. Savo raidos bei plėtros galimybes sieja su tarptautinio lygmens tarpdisciplininiais jūros mokslų (industrinė jūrų akvakultūra, jūrų biotechnologijos, jūros ekosistemų ir kt.), technologijų (jūrų transportas, laivų ir uostų statyba ir kt.) moksliniais tyrimais.

Švietimo vidus

Klaipėdos universiteto taryba spalio 18 d. pritarė savarankiško Klaipėdos universiteto plėtrai


2017-10-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt