P0

Miestas, Svarbu

Savivaldybės įstaigose atsiras vystymo stalai? (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2017-10-24


Klaipėdos miesto tarybos narė, liberalė Jurgita Choromanskytė siekia, kad kitąmet Savivaldybės įstaigose atsirastų bent jau kūdikių vystymo stalai. Tokiai iniciatyvai jau pritarė ir lėšų kitų metų biudžete ieškoti nurodė miesto Tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetas.

Joe Shlabotnik (flickr.com) nuotr.

Tiesa, komiteto posėdyje dalyvavusi klaipėdietė Alina Andronova išreiškė nuomonę, kad tai yra per mažai ir mieste reikėtų bent 2-3 vadinamųjų šeimos kambarių, kokie yra įrengti didžiuosiuose prekybos centruose. Kol kas šį poreikį bus bandoma patenkinti tariantis su Savivaldybės įstaigomis, kad šios įsileistų mamas ir sudarytų joms sąlygas pervystyti ar pamaitinti kūdikį.

“Viešųjų tualetų nepritaikymas šeimoms su vaikais ir tik viena iš mažiausių problemų. Parašiau raštą merui dėl keleto oficialių dizaino sprendinių, kaip Savivaldybės įstaigose būtų galima sukurti sąlygas vaikams pervystyti. Atsakymas, kad tam reikia apie 90 tūkstančių eurų, mano nuomone, buvo paimtas iš galvos. Vystymo stalai kainuoja nuo 20 iki 300 eurų. Brangiausieji yra tokie, kuriuos galima rasti prekybos centruose. Paskaičiavau įstaigas, kur Savivaldybė galėtų pradėti projektą, ir tikrai tokia suma nesusidaro. Pirmiausia, mano nuomone, reikėtų pradėti nuo sveikatos įstaigų. Jos tikriausiai labiausiai nepritaikytos. Kad ir liūdnai pagardėjusi Konsultacinė poliklinika. Aš pati ir ant suoliukų, ir bendro naudojimo kėdžių – visur esu sauskelnes keitusi. O kur dar kultūros, sporto įstaigos. Visur reikia bent jau vieno stalo”, – dėstė politikė.

Ji sutinka, kad įrengti tokius mamų kambarius kaip prekybos centruose būtų brangu. O ir Savivaldybės įstaigose būtų problema rasti patalpą.

“Siūliau kūrybingą sprendimą – pavyzdžiui, Skulptūrų parke, kuris yra viena iš mamų traukos vietų, yra Tautinių kultūrų centras, labai dažnai darbo dienomis būna tiesiog uždarytas.  Senamiestyje yra Turizmo informacijos centras, Kultūros fabrikas. Jie galėtų kviesti mamas čia pamaitinti arba pervystyti vaikus. Daug investicijų nereikia – visos tokios įstaigos turi tualetus, virtuvėles. Ir įstaigos atsivertų, ir dėmesys būtų parodomas šeimoms su vaikais”, – sakė J. Choromanskytė.

Anot jos, ypač svarbu, kad projektuojant parkų – Malūno, Ažuolyno – rekonstrukcijas nebūtų pamiršti daugiafunkciniai tualetai, pritaikyti ir  mamoms, ir neįgaliesiems.

Savivaldybės administracijos Projektų skyriaus vedėja Elona Jurkevičienė pažadėjo, kad tokia užduotis projektuotojams tikrai bus perduota.

Tuo metu posėdyje dalyvavusi klaipėdietė Alina Andronova tikino, kad Klaipėdos viešosiose vietose reikia bent dviejų ar trijų kūdikių kambarių.

“Tai – elementariausi poreikiai. Pristačius tokią idėja tėvai socialiniame tinkle labai pasidžiaugė. Tik vystymo lentos nei manęs, nei kitų nepatenkins. Bent centre vieną tokį reikia įrengti”, – teigė ji.

Visgi komitetas bendru sutarimu pritarė, kad kitąmet būtų numatytos lėšos biudžete vystymo lentoms įsigyti, o ruošiant investicinius projektus būtų numatyta atitinkama infrastruktūra.


  2017-10-24

  Vienas komentaras apie “Savivaldybės įstaigose atsiras vystymo stalai?”

  1. AvatarN. Puteikienė (IP: 78.57.199.179)

   Nematau jokios problemos, nes vien pernai savivaldybėje liko nepanaudota apie 20 mln Eur. Tai ramia 6irdimi galima skirti tuos 90 tūkts. mamų ir mažylių patogumui.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt