P0

Politika

Žvejai prieš Gentvilą: 0:1

Avatar

Martynas Vainorius
2017-10-24


Klaipėdos rajono apylinkės teismas pirmadienį atmetė bendrovių “Banginis” ir “Baltijos šprotai” ieškinį Seimo nariams Eugenijui Gentvilui ir Sauliui Bucevičiui dėl dalykinės reputacijos gynimo.

Įmonės prašė pripažinti “paskleistus duomenis neatitinkančiais tikrovės ir žeminančiais ieškovių dalykinę reputaciją”, priteisti solidariai iš politikų 1000 Eur neturtinės žalos.

Verslininkams užkliuvo E. Gentvilo teiginiai portale “Delfi.lt” spausdintame straipsnyje ir S. Bucevičiaus pasisakymai plenariniame Seimo posėdyje. Tačiau teismo jų argumentai neįtikino ir jis ne tik atmetė ieškinį, bet ir priteisė E. Gentvilui atlyginti lygiomis dalimis (po 1269,57 Eur) bylinėjimosi išlaidas. Su ginčijamais teiginiais ir teismo argumentais galite susipažinti čia.

Seimo Liberalų frakcijos sekretoriato išplatintame pranešime E. Gentvilas tvirtina, jog džiaugiasi tokiu teismo sprendimu.

„Gerbiu verslą, dažnai ginu verslininkų interesus, bet nemanau, kad verslo įmonės gali taškytis viešais kaltinimais politikams ir net sieti juos su Rusijos įmonėmis, kaip buvo prikaišiojama man. Seimo nario pareiga – ginti valstybės interesus net ir tada, jei tai nepatinka monopolistams“, – cituojamas E. Gentvilas.

Tuo metu bendrovės “Banginis” vadovas Algirdas Aušra “Atvirai Klaipėdai” sakė, kad, ko gero, skųs tokį sprendimą.

“Jei prieš balsavimą Seime sako netiesą, pateikia neteisingus skaičius, aš neturiu kito kelio apsiginti, kaip tik kreiptis į teismą. Juk tokia klaidinga informacija įtakoja kitų Seimo narių balsavimą. Tačiau, anot teismo, išrinktieji gali kalbėti ką tik nori, kas ant seilės užeina. Anksčiau politikai turėdavo susitaikyti su platesnėmis kritikos ribomis, o čia dabar gaunasi atvirkščiai, kad piliečiai turi susitaikyti su tuo, kad politikai gali kalbėti ką tik nori”, – sakė A. Aušra.


2017-10-24

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt