Žvejai prieš Gentvilą: 0:1

Politika
Avatar photoMartynas Vainorius
2017-10-24

Klaipėdos rajono apylinkės teismas pirmadienį atmetė bendrovių „Banginis” ir „Baltijos šprotai” ieškinį Seimo nariams Eugenijui Gentvilui ir Sauliui Bucevičiui dėl dalykinės reputacijos gynimo.

Įmonės prašė pripažinti „paskleistus duomenis neatitinkančiais tikrovės ir žeminančiais ieškovių dalykinę reputaciją”, priteisti solidariai iš politikų 1000 Eur neturtinės žalos.

Verslininkams užkliuvo E. Gentvilo teiginiai portale „Delfi.lt” spausdintame straipsnyje ir S. Bucevičiaus pasisakymai plenariniame Seimo posėdyje. Tačiau teismo jų argumentai neįtikino ir jis ne tik atmetė ieškinį, bet ir priteisė E. Gentvilui atlyginti lygiomis dalimis (po 1269,57 Eur) bylinėjimosi išlaidas. Su ginčijamais teiginiais ir teismo argumentais galite susipažinti čia.

Seimo Liberalų frakcijos sekretoriato išplatintame pranešime E. Gentvilas tvirtina, jog džiaugiasi tokiu teismo sprendimu.

„Gerbiu verslą, dažnai ginu verslininkų interesus, bet nemanau, kad verslo įmonės gali taškytis viešais kaltinimais politikams ir net sieti juos su Rusijos įmonėmis, kaip buvo prikaišiojama man. Seimo nario pareiga – ginti valstybės interesus net ir tada, jei tai nepatinka monopolistams“, – cituojamas E. Gentvilas.

Tuo metu bendrovės „Banginis” vadovas Algirdas Aušra „Atvirai Klaipėdai” sakė, kad, ko gero, skųs tokį sprendimą.

„Jei prieš balsavimą Seime sako netiesą, pateikia neteisingus skaičius, aš neturiu kito kelio apsiginti, kaip tik kreiptis į teismą. Juk tokia klaidinga informacija įtakoja kitų Seimo narių balsavimą. Tačiau, anot teismo, išrinktieji gali kalbėti ką tik nori, kas ant seilės užeina. Anksčiau politikai turėdavo susitaikyti su platesnėmis kritikos ribomis, o čia dabar gaunasi atvirkščiai, kad piliečiai turi susitaikyti su tuo, kad politikai gali kalbėti ką tik nori”, – sakė A. Aušra.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika, Svarbu

Europarlamento rinkimuose geriausiai pasirodė konservatoriai

Naktį į pirmadienį, po vidurnakčio, Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė Europos Parlamento (EP) rinkimų rezultatus Lietuvoje. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai surinko ...
2024-06-10
Skaityti daugiau

ELTA

E. Gentvilas matytų V. Čmilytę-Nielsen kandidate į EK

Viešoje erdvėje tebesitęsiant diskusijoms, kas galėtų užimti eurokomisaro postą, valdančiųjų gretose užsimenama ir apie Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen kandidatūrą. Liberalų ...
2024-06-01
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

„Banginio“ transformacija „laikinai“ sustabdyta

2022-ųjų lapkritį baigti prekybos centro „Banginis“ rekonstrukciją ir paversti jį klaipėdietiška „Mega“ žadėjusi bendrovė apie tokių planų likimą kalba itin ...
2024-05-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This