„Žaliakalnio” renovacija: Rusų aljansas pasiekė savo? (4)

Politika
Avatar photoMartynas Vainorius
2017-10-25

Nors Politinės partijos Rusų aljansas nariai neigia, kad visų jų nedalyvavimas ketvirtadienį vykusiame miesto Tarybos posėdyje nebuvo protestas prieš „Žaliakalnio“ gimnazijos renovacijos projekto stabdymą, jis gana operatyviai vėl atsidūrė Savivaldybės administracijos vadovų darbotvarkėje.

Savivaldybės administracijos vadovai pripažįsta, kad „Žaliakalnio” gimnazijos renovacijos projektas tiek gulėjo stalčiuose, kad spėjo pasenti ir jį dabar reikia keisti. Sutapimas ar ne, bet apie tai prisiminta po to, kai ketvirtadienį miesto Tarybos posėdyje nepasirodė visi keturi Rusų aljanso nariai. Martyno Vainoriaus nuotr.

Administracijos atstovai neigia gavę politinį nurodymą „prisiminti” šią rusakalbių gimnaziją, tačiau „Atviros Klaipėdos” šaltiniai miesto Taryboje tvirtina, kad tai yra aiški investicija į keturis svarbius balsus valdančiajai koalicijai.

Antradienio Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Elidos Mantulovos darbotvarkėje buvo pasitarimas dėl „Žaliakalnio“ gimnazijos renovacijos.

„Projektas buvo parengtas jau senokai, tad jo įgyvendinti nebepavyktų, jam reikia korektūros. Tad buvo nuspręsta suformuluoti techninę užduotį ir rengti naują kapitalinio remonto projektą. Rengiant techninę užduotį bus išsiaiškinti mokyklos poreikiai ir tada paaiškės, kokie darbai turėtų būti atlikti. Tai tikriausiai būtų ir šilumos, ir vėdinimo, ir vandentiekio bei kanalizacijos sistemų atnaujinimas, pritaikymas neįgaliesiems”, – aiškino E. Mantulova.

Anot jos, renovacijų darbai mokyklose vykdomi pagal Strateginį planą. Paklausta, ar „Žaliakalnio” klausimas į darbotvarkę dabar sugrįžo Rusų aljanso spaudimo dėka, ji atsakė: „Tiesą sakant, nežinau visų kuluarinių peripetijų. Iš tiesų, į šį pasitarimą jaučiausi pakliuvusi ne visai planuotai. Mane įtraukė mano kuruojamas Projektų skyrius. Jie metų gale visada revizuoja visus projektus ir kelia klausimus, ką darome toliau. Mane į pasitarimą įtraukė specialistė Daiva Šakinienė”.

Projektų atrankos ir analizės poskyryje vyriausiąja specialiste dirbanti D. Šakinienė irgi tvirtino nieko nežinanti apie galimą politinę valią staiga pajudinti „Žaliakalnio” gimnazijos renovaciją.

„Esu paprasta tarnautoja. Galiu pasakyti tik tiek, kad nuolat sulaukdavome šios gimnazijos direktoriaus raštų su išvardintomis problemomis ir akivaizdu, kad jas reikia spręsti”, – sakė specialistė.

Panašiai kalbėjo ir „Atviros Klaipėdos” šaltinis miesto Taryboje.

„Žaliakalnį” seniai jau reikėjo renovuoti, nes tai vienas seniausių mokyklų pastatų, o pirmasis renovacijos etapas čia buvo baigtas dar Taraškevičiaus laikais. Rusams įkyrėjo pasakymas, kad visiškai renovuota Gorkio mokykla ir kol kas daugiau neprašykite. Tai tikrai buvo skriauda, kuri išvirto į tokį protestą Tarybos posėdžio metu. Prisidėjo ir jų atstovo, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Aleksandro Michailovo užkabinimas tvirtinant „mikriukų” istorijos išvadas. Liberalai nenori prarasti auksinių keturių balsų Taryboje, tad operatyviai sureagavo ir „Žaliakalnio” klausimas pajudėjo”, – pasakojo politikas.

„Žaliakalnio” gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ūkio reikalams Liubovė Livinskaja „Atvirai Klaipėdai” sakė, kad mokyklos pastatui tikrai reikia renovacijos.

„Pirmiausia reikia keisti visą elektros instaliaciją, kuri yra beveik visiškai susidėvėjusi ir nebeatlaiko naujos technikos. Būtinai reikia tvarkyti vidaus ir lauko nuotekų tinklus, jau reikia kai ką keisti ir šilumos sistemoje. Fasadas irgi jau šiek tiek aptrupėjęs. Tiesa, langai ir laukujės durys yra geri, tačiau vidinės jau daug kur susidėvėjusios”, – pasakojo moteris.

Norėtumėte, kad parašytume daugiau panašių straipsnių? Paremkite “Atvirą Klaipėdą”, nes skaitytojų parama – vienintelis mūsų pajamų šaltinis.
Žymos: | | | |

Komentarai (4):

Atsakymai į “„Žaliakalnio” renovacija: Rusų aljansas pasiekė savo?”: 4

  1. relexa parašė:

    Tas, kas buvo žadėta politikais mokyklai dar prieš Taraškevičiu (!) PAGALIAU gali įvykti – ar čia yra blogai? Dabar ne minesim visus, kurie tą žadejo. Svarbiausia, kad dar vienoj mokykloj vaikai ir mokytojai mokinsis ir dirbs suremontuotam pastate – ar tas ne džiugu? Per mokyklos jubileju 2017 metais tarp kitko ne vien Grubliauskas tą žadejo padaryti…

  2. Martynai! parašė:

    Martynai, sena 2017 m. informacija? Kodėl pasirodė dabar?

  3. Ert parašė:

    Nu ir puiku, tegu renovuoja, kam čia toks pretenzingas stiliukas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sportas

Moksleiviai dalyvavo orientacinėse varžybose

Penktadienį vyko jau trečius metus organizuojamos Klaipėdos miesto ir regiono progimnazijų 8–9 klasių orientacinės varžybos „Mano mieste…“. Šiemet varžybos skirtos ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Renovaciją prilygina kapitaliniam automobilio remontui

Sėkminga daugiabučio namo renovacija gyventojams visada pasitvirtina dėl mažesnių išlaidų šildymui, estetinio patrauklumo ir išaugusios būsto vertės. Tačiau renovacijos srityje ...
2024-06-03
Skaityti daugiau

ELTA

S. Gentvilas: pastatų atnaujinimas skydais leistų gerokai pagreitinti renovaciją

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas mano, kad pastatų naujinimas mediniais skydais leistų pasiekti tikslą kasmet renovuoti tūkstantį daugiabučių. Anot jo, bandomiesiems ...
2024-04-25
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This