P0

Fotoreportažai, Svarbu, Uostas ir jūra

Atidarė SGD paskirstymo stotį

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2017-10-27


Penktadienį, praėjus lygiai trejiems metams po suskystintųjų gamtinių dujų terminalo (SGD) laivo “Independence” atplaukimo į Klaipėdą, oficialiai atidaryta SGD paskirstymo stotis valstybės valdomos AB “Klaipėdos nafta” teritorijoje.

Šioje apie 27 mln. eurų atsiėjusioje stotyje SGD dujos, atplukdytos iš “Independence” yra perpilamos į 5 po 1 tūkst. kubų talpos talpyklas, o iš jų jau į autodujovežius. Stotyje įrengtos dvi SGD dujovežių pripylimo aikštelės, taip pat bus galima SGD perpilti į laivus-dujovežius. Iki metų pabaigos dar bus tęsiama stoties bandomoji eksploatacija ir paleidimo-derinimo darbai.

“Klaipėdos naftos” generalinis direktorius Mindaugas Jusius “Atvirai Klaipėdai” sakė, kad kol kas dujų perplukdymo iš “Independence” į naująją stotį paslauga yra perkama rinkoje, o kitąmet jau turėtų atplaukti Pietų Korėjoje statomas dujovežis. Šį projektą “Klaipėdos nafta” įgyvendina kartu su Vokietijos kompanija “Nauticor” (buvusi “Bomin Linde”).

“Pagal mūsų planus dujos dabar turėtų būti atplukdomos kartą ar du per mėnesį. Viskas priklauso nuo dujų prekeivių, nes mes tik teikiame krovos paslaugą. Bandymams skirtą pirmąjį krovinį pristatė pasaulinis dujų ir naftos gigantas „Shell“, o į Lenkiją jau iškeliavo pirmosios SGD užpildytos autocisternos. Tikime, jog ir Lietuvoje ilgainiui atsiras SGD išdujinimo stotelių tinklas, užuomazgas jau matome Druskininkuose, kaimynėse šalyse taip pat juntamas progresas ir palanki šiai veiklai perspektyva“, – sakė M. Jusius.

SGD paskirstymo stotį statė Vokietijos „PPS Pipeline Systems“ bei jos partnerė Čekijos „Chart Ferox“. Europos Komisija pernai liepą SGD skirstymo stočiai skyrė 4 mln. eurų, dar 20,4 mln. eurų paskolą „Klaipėdos naftai“ šiam projektui ir naftos terminalo plėtrai suteikė Šiaurės investicijų bankas.

Naujoji stotis jau išbandyta kiek anksčiau – spalio viduryje autodujovežiais jas išvežė dujų prekybos bendrovė „Litgas“, patiekusi dujas Lenkijos dujų tiekimo įmonei „Duon“. Jos dujovežis stovėjo ir stoties atidarymo metu.

Ateityje numatyta galimybe stoties pajėgumus išplėsti iki 10 tūkst. kubų. Teigiama, kad SGD stočiai pradėjus veiklą, Klaipėdos uostas gali tapti antžeminio SGD paskirstymo centru (hub’u) Baltijos šalims ir Šiaurės rytų Lenkijai.

Oficialiojoje stoties atidarymo ceremonijoje dalyvavo energetikos ir susisiekimo ministrai Žygimantas Vaičiūnas bei Rokas Masiulis, pažymėję šio objekto svarbą tiek Lietuvai, tiek regionui.


  2017-10-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt