P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Teismas įpareigojo atsiliepti mirusįjį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-09


Ketvirtadienį kurioziška situacija susiklostė dėl Klaipėdos miesto apylinkės teisme priimtos nutarties: ja atsiliepimą pateikti kviečiamas prieš kelis mėnesius miręs žmogus, nors institucija turi visas priemones patikrinti, gyvas žmogus ar ne.

Pixabay nuotr.

Teisme nagrinėjant dviejų asmenų ginčą dėl tariamos piniginės skolos šiandien turėjo būti paskelbtas sprendimas, bet šioje civilinėje byloje taškas nepadėtas, mat teisėjas nutarė trečiuoju asmeniu įtraukti moterį bei įpareigojo ją per 14 dienų pateikti atsiliepimą.

Tačiau netrukus po nutarties priėmimo paaiškėjo, kad į teismą kviečiamas žmogus šių metų liepą mirė. Nors teismas turi visas teises ir priemones gyventojų registre patikrinti tokią informaciją, šiuo atveju, matyt, tai nebuvo padaryta.

Maža to, vienai iš ginčo šalių atstovaujanti advokatė teigia, jog tokia situacija susidarė teismui viršijus įgaliojimus.

„Civilinėse bylose tik ginčo šalys gali inicijuoti kviesti trečiuoju asmeniu kitus žmones, o teismas šioje vietoje negali būti aktyvus ir tokios pareigos neturi. Galbūt taip nusprendęs teisėjas bylą norėjo išnagrinėti itin giliai, tačiau vietoj to susidarė kuriozinė situacija“, – “Atvirai Klaipėdai” sakė vienam iš proceso dalyvių atstovaujanti advokatų kontoros „Žlioba & Žlioba“ advokatė Julija Viktorija-Flis.

Jos nuomone, dabar pats teismas turėtų panaikinti nutartį, kviečiančią atsiliepti mirusį asmenį.


  2017-11-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt