P0

Miestas

Berniukas vėl moja atnaujinta kepuraite

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-10


Kruizinių laivų terminale laivus sutinkantis ir išlydintis bronzinis uostamiesčio berniukas sulaukė restauratorių pagalbos – ketvirtadienio popietę čia plušėję specialistai atnaujino vandalų apniokotą skulptūrą.

Į klaipėdiečių ir miesto svečių pamėgtą skulptūrinę kompoziciją „Vaikystės svajonė“ nusitaikę niokotojai nulaužė ir pradangino jūreiviškos kepuraitės, kuria moja berniukas, juostelę.

Šia skulptūra besirūpinančios bendrovės „Pamario restauratorius“ direktorius Aldas Kliukas teigė neabejojąs, jog tai piktavalio žmogaus rankų darbas – nei audringi vėjai, nei plėšrūs sparnuočiai tokios tvirtos metalo detalės įveikti nesugebėtų.

Anot įmonės vadovo, „prisiūti“ naują kepurės juostelę ketinta dar vasarą, vos paaiškėjus apie šį incidentą. Tačiau dėl Jūros šventės renginių atidėti darbai vėliau tiesiog pasimiršo.

„Dėkojame akyliems ir neabejingiems klaipėdiečiams, kurie mums tai priminė. Tad šiandien jau galime pasidžiaugti, kad skulptūrai grąžintas autentiškas pirminis jos vaizdas, –sako įmonės A. Kliukas. – Artėjant didžiosioms metų šventėms norime palinkėti visiems klaipėdiečiams mylėti savo miestą, didžiuotis juo bei tausoti mūsų visų bendrą turtą.“

Klaipėdiečių menininkų Svajūno Jurkaus ir Vytauto Paulionio sukurta skulptūrinė kompozicija  „Vaikystės svajonė“, įkūnijanti vaikystės svajones, Kruizinių laivų terminalo krantinę papuošė prieš dešimtį metų ir bemat tapo vienu ryškiausių uostamiesčio simbolių.

Šį apie 30 tūkst. eurų vertės meninį projektą finansavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir bendrovė „Pamario restauratorius“.

 


  2017-11-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt