P0

Verslas

Vienas komitetas – už 1 eurą, kitas – prieš (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2017-11-13


Nors miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas pasiūlė palikti lengvatą butų nuomotojams, leidžiant jiems verslo liudijimą įsigyti už 1 eurą, pirmadienį  posėdžiavę kito – Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto nariai tokie optimistiški nebuvo.

Palmiros Mart nuotr.

Klausimą pristačiusi Savivaldybės administracijos Mokesčių skyriaus vedėja Kristina Petraitienė siūlė   nebetaikyti šios lengvatos, nes ji esą nėra socialiai teisinga – butus nuomojantys žmonės nėra patys vargingiausi. Be to, ir tikėto efekto iš metus laiko taikytos lengvatos nesulaukta.  Dėl to iki spalio 1 d. gauta 56 000 eurais mažiau pajamų, o per metus planuojamas net 85 000  eurų nuostolis.

Jai pritarė Aldona Staponkienė, teigusi, kad žmonės turi  mokėti mokesčius, būti skaidrūs.

Komiteto pirmininkas  Algirdas Grublys sakė, kad pagrindinė lengvatinio mokesčio taikymo priežastis pasiekta – jis turėjo išskaidrinti verslą, kas ir buvo iš dalies padaryta: per metus 839 gyventojai deklaravo legalią veiklą. Visgi jis  tikino, kad nėra už mokesčio didinimą, tačiau matydamas, kad dauguma komiteto narių laikosi kitokios pozicijos, pateikė kompromisiniu pavadintą variantą – 209 eurus,  kaip kad moka kaimo turizmo sodybų nuomotojai.

Kiti gi komiteto nariai buvo linkę  sugrįžti prie ankstesnio mokesčio, taikyto prieš lengvatą – 348 eurų.  Juoba kad kituose didžiuosiuose  miestuose jis gerokai didesnis:  Vilniuje – 684, Kaune – 520, mažesniuose už Klaipėdą  Šiauliuose – 500 eurų.

Nuspręsta miesto Tarybai siūlyti svarstyti abu variantus. Žinant  Finansų ir ekonomikos komiteto norą palikti 1 euro mokestinę lengvatą,  Tarybai teks rinktis jau iš trijų.

Vėliau  A. Grublys informavo, kad, esant alternatyvai, jis balsuotų už 1 euro lengvatos palikimą.

Taip pat komiteto nariai vienbalsiai pritarė siūlymui  taikyti 50 proc. nuolaidą, kai verslo liudijimą įsigyja pensinio amžiaus klaipėdiečiai.  “Bet  pats  verslo liudijimą įsigijęs žmogus ir turi dirbti,  o ne kitas jo šeimos narys”, – sakė K. Petraitienė.

 


  2017-11-13

  2 komentarai “Vienas komitetas – už 1 eurą, kitas – prieš”

  1. AvatarAlgirdas Grublys (IP: 78.57.218.114)

   Norėčiau patikslinti. Aš nemanau ,kad mokestį reikia didinti. Matydamas ,kad dauguma komiteto narių yra kategoriški pateikiau bent kompromisinį variantą. Tarybos posėdžio metu ,esant alternatyvai ,aš balsuosiu už 1 eurą

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 84.15.184.108)

    Ačiū už pastebėjimą, ponas Algirdai. Publikaciją patikslinome.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt