P0

Uostas ir jūra

Uoste – trečias rekordų mėnuo (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2017-11-16


Klaipėdos uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus ketvirtadienį surengtos spaudos konferencijos metu informavo, kad spalį uoste vėl pasiektas krovos rekordas – perkrauta 3,718 mln. tonų (+10,1 proc. lyginant su pernai spaliu).

“Trys mėnesiai iš eilės fiksuojamas krovos rekordas. Skystieji kroviniai į metų pabaigą atsigauna ir tikimės, kad iki metų galo ne tik pavyks pasiekti pernai metų apimtis, bet ir pralenkti”, – sakė A. Vaitkus.

Per 10 mėnesių krovos augimas siekia +5,5 proc. Iš viso perkrauta 35,122 mln. tonų, kai pernai tuo pačiu metu – 33,291 mln. tonų.

Birieji kroviniai (+15,3 proc.) yra pagrindinis augimo šaltinis. A. Vaitkų džiugina ir konteinerių krova – 4,4 proc. augimas pagal tonažą, 5,7 proc. skaičiuojant TEU.

“Tas didesnis krovinių kiekis perplukdomas su mažesniu kiekiu laivų – jie didėja”, – pabrėžia A. Vaitkus.

Anot jo, Klaipėda tarp Baltijos šalių uostų išlieka lydere jau antrus metus. Toliau tolstama nuo Rygos, kuri perkrovė per 10 mėnesių 28,1 mln. tonų – 7,6 proc. mažiau. Krenta krova ir Taline.

Uosto direkcijos spalio pajamos sudaro 4,76 mln. eurų, nuo metų pradžios – 48,9 mln. eurų (+4,3 proc.). Lyginant su planu pajamos išaugusios 9,9 proc.


  2017-11-16

  Vienas komentaras apie “Uoste – trečias rekordų mėnuo”

  1. AvatarChR (IP: 78.57.247.112)

   Kad uoste krova kasmet didėja, tonažai kyla gerai. Uosto direkcijos pajamos didėja taip pat ko gero proporcingai. Tačiau nesimato kiek pajamų gauna uosto naudotojai – krovos darbų kompanijos. Ar proporcingai didėja jų pajamos, pelnai. Kaip krovos didėjimas atsiliepia į uostininkų -krovos darbų kompanijų darbuotojų atlyginimus, kiek padidėjo miesto pajamos. Juk krovos kompanijos, jų darbuotojai savo darbų, iniciatyva sugeneruoja krovinių srautus. Deje kainų kilimo metu, kada infliacija sugriaužia žmonių pajamas, manau darbuotojų atlyginimo padidėjimas visame tonažų didėjimo fone yra “0”-linis arba l.nežymus.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt