P0

Verslas

Ištaisė skriaudą smulkiajam verslui

Avatar

Martynas Vainorius
2017-11-23


Ketvirtadienio posėdyje miesto Tarybai teko svarstyti projektą dėl diferencijuotų mokesčio už vandenį tarifų, taikomų juridiniams asmenims.

Šio sprendimo prireikė norint išgelbėti apie 3000 smulkiųjų uostamiesčio verslininkų nuo kelis kartus didesnio vadinamojo abonementinis skaitiklio mokesčio. O stambiesiems verslininkams jis būtų sumažėjęs net iki 29 kartų.

Tokia situacija buvo susiklosčiusi po to, kai politikai palaikė Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko iniciatyvą iš spalio mėnesio miesto Tarybos posėdžio išbraukti naujų „Klaipėdos vandens“ tiekiamo vandens ir nuotekų tarifų klausimą ir jas vienašališkai patvirtino Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. Komisijos sprendimas įsigalios 2018 m. sausio 1 d. Pagal jį  kubinis metras vandens daugiabutyje pabrangs nuo 1,28 iki 1,33 Eur be PVM. Individualiam namui kaina didės nuo 1,17 iki 1,25 Eur be PVM.

Kartu su tokiu komisijos sprendimu automatiškai įsigaliojo ir tvarka, kad visiems juridiniams asmenims nuo sausio 1-osios taikomas bazinis  apskaitos prietaiso priežiūros tarifas – 5,29 Eur/mėn.

Pasak AB “Klaipėdos vanduo” vadovo Leono Makūno, tai reiškė, kad mažieji vartotojai turėtų mokėti kelis kartus daugiau nei dabar, o didieji mokėtų nepagrįstai mažai – net iki 29 kartų mažiau. Ši tvarka liečia 5 002 abonentus, iš kurių smulkieji sudaro apie 3 000.

Tad miesto Tarybai buvo pasiūlyta diferencijuoti tarifus pagal apskaitos prietaisų diametrą – nuo 2,3 iki 156,85 Eur. Dauguma jos narių pritarė tokiam siūlymui.


  2017-11-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt