P0

Uostas ir jūra

Uosto direkcijoje – mokymai apie korupciją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-28


Uosto direkcija pranešė, kad jos darbuotojams buvo surengti mokymai korupcijos prevencijos tema. Aktyviausiai diskutuota apie korupcijos pasireiškimą viešųjų pirkimų procesuose.

Paskaitą skaitė Nacionalinės antikorupcijos asociacijos narys, antikorupcinių sprendimų ekspertas prof. dr. Ryšardas Burda.

“Klaipėdos uostą užsienio partneriai vertina kaip labai skaidrų, todėl būtina išlaikyti tokias tendencijas ir toliau. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto modelis lemia, kad uoste labai svarbi privataus ir viešojo sektoriaus partnerystė, duodanti gerų rezultatų. Kaip rodo praktika, ši partnerystė uoste yra vienas sėkmingiausiai veikiančių pavyzdžių. Tačiau viešajam sektoriui glaudžiai bendradarbiaujant su privačiu, turime būti ypač budrūs, kad neatsirastų korupcijos apraiškų. Mūsų siekis ir tikslas – nulinis korupcijos lygis”, – pranešime spaudai cituojamas Uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus.

Anot pranešimo, Uosto direkcijoje yra įdiegta nemažai prevencinių priemonių. Mokymai – viena iš jų.

“Mūsų tikslas – kaip galima aiškiau išdėstyti visas korupcijos apraiškas ir tendencijas. Po tokių mokymų darbuotojai įprastai supažindinami, kaip korupciją atpažinti viešųjų pirkimų procese, jiems tampa aišku, kokios yra korupcijos rizikos valdymo priemonės viešuosiuose pirkimuose. Labai svarbu žmonėms žinoti, kaip tinkamai elgtis atsidūrus galimai korupcinėje situacijoje, esant interesų konfliktui”, – teigė R. Burda.

Bene paskutinis atvejis, kai buvo prabilta apie galimą korupciją Uosto direkcijoje buvo baudžiamąja byla pasibaigusi istorija, kurioje kyšio davimu kaltinamas buvęs „Latvijas tilti“ valdybos pirmininkas, Latvijos pilietis Genadijus Kamkalovas, o kyšio paėmimu – buvęs Uosto direkcijos infrastruktūros direktorius Gediminas Zumaras.

„Kamkalovas, atstovaudamas Latvijos bendrovei, laimėjo net kelis Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos paskelbtus statybų rangos konkursus, kurių vertė siekia keliolika milijonų eurų. Už Latvijos bendrovei finansiškai naudingų sprendimų priėmimą Kamkalovas kelis kartus perdavė Klaipėdos jūrų uosto pareigūnams kyšius bendrai sumai 9,5 tūkstančių eurų” – buvo skelbusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

G. Zumarui esą buvo įteiktas maždaug 5 tūkst. eurų vertės šveicariškas laikrodis „Ulysse Nardin“ bei dar 5 tūkst. eurų, sudėtų į konjako dėžutę.

2015 m. rudenį buvo pranešta, kad STT tiria vieno iš Uosto direkcijos skyrių vadovų neva padarytus korupcinius nusikaltimus. Buvo įtariama, kad šis asmuo, atlikdamas projekto priežiūrą ir tikrindamas uoste atliktų darbų kokybę, piktnaudžiavo tarnyba ir suklastojo dokumentus ir dėl to direkcija patyrė didelę žalą. Tačiau šis atvejis iki teismo bent jau iki šiol dar neatkeliavo.

Iki Aukščiausiojo Teismo buvo nukeliavusi verslininko Praciškaus Jurgurčio byla. Tuometinis „Klaipėdos hidrotechnikos“ generalinis direktorius buvo nuteistas už tai, kad “siekdamas neteisėtos VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Eugenijaus Gentvilo veikos, tiesiogiai pasiūlė jam 200 000 litų kyšį, kad jis neteisėtai paveiktų tiesioginių derybų rezultatus P. Jurgučio vadovaujamos įmonės naudai”.


  2017-11-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt