P0

Svarbu, Švietimas

Direktorius: „Tai išskirtinis vandalizmo aktas“

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2017-12-07


Klaipėdos apskrities policija praneša apie per vieną parą nuniokotas dvi uostamiesčio  mokyklas.

Skelbiama, kad antradienio pavakarę apie 17.45 val. trys asmenys sugadino „Smeltės“  progimnazijos renovuotas išorines sienos plokštes bei išdaužė valgyklos langą, o ankstų trečiadienio rytą buvo aptikta, kad išdaužti „Gabijos“ progimnazijos aštuoni pirmojo aukšto langų stiklai.

Chuliganai sugadino keturias renovuotos mokyklos išorinių sienų apdailos plokštes ir išdaužė valgyklos langą, autorės nuotr.

„Smeltės“ progimnazijos direktorius Edmundas Kvederis „Atvirai Klaipėdai“ sakė, jog tai buvo akivaizdus chuliganiškas aktas, įvykdytas ne naktį, ne savaitgalį, ne švenčių dienomis, o paprastą savaitės dieną, tebesant mokykloje budėtojai ir keliems darbuotojams.

Švietimo vidus

„Aišku, kad tie chuliganai norėjo kažką kažkam įrodyti, nes atėjo nesislėpdami, pakankamai demonstratyviai nusiteikę tai daryti, nesibaimino, kad gali būti sučiupti”, – sakė mokyklos vadovas.

Tikrino tarnybų budrumą?

Pasak direktoriaus, jų mokykla nukenčia ne pirmą kartą, bet šis atvejis buvo išskirtinis savo nebaudžiamumo demonstravimu.

Paklaustas, ar,  jo nuomone, taip galėjo pasielgti dėl kažko keršydami buvę (o gal ir esantys) mokyklos mokiniai, direktorius sakė nenorintis spėlioti, bet akivaizdu, jog tai buvo jauni žmonės, gal net paaugliai.

„Nė vienas iš ankstesnių gal kokių 7 ar 8 mokyklos nuniokojimo atvejų nebuvo nustatytas, o tai leidžia tiems, kas linkę tai daryti, užsiauginti sparnus“, – sakė E. Kvederis. Jo teigimu, tai buvo tikslinis, išskirtinis apsilankymas, kurio metu greičiausiai norėta ne tik suniokoti mokyklos turtą, bet ir patikrinti tam tikrų tarnybų budrumą. 

Jis neatmetė tikimybės, jog tie patys chuliganai tą pačią naktį bus „pasidarbavę“ ir „Gabijos“ progimnazijoje.

„Klaipėda – ne Niujorkas, nereikia visos nakties, kad pervažiuotum į kitą jos galą“, – samprotavo „Smeltės“ direktorius.

Jo teigimu, išdaužtas valgyklos langas bus pakeistas jau šią savaitę, o kol draudikai įvertins sugadintų išorės apdailos plokščių nuostolius gali užtrukti ir mėnesį. Preliminariai mokykla skaičiuoja patyrusi apie 1500 eurų žalą.

„Gaila, tuos pinigus būtų buvę geriau investuoti į ugdymo procesą“, – sakė  mokyklos direktorius, pridūręs, jog tokie vandalizmo aktai vis dar atspindi esamą mūsų visuomenės būklę.


  2017-12-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt