P0

Svarbu, Transportas

Bilietai nebrangs tik prieš rinkimus (2)

Avatar

Martynas Vainorius
2017-12-08


Klaipėdos valdžia surado būdą, kaip padaryti, kad prieš 2019 metų savivaldos rinkimus dėl naujojo elektrinio bilieto įdiegimo sąnaudų nereikėtų didinti važiavimo autobusais kainos.

Tačiau bent jau kitąmet kai kurie bilietėliai brangs, nes dėl kuro kainų ir kitų rodiklių reikia indeksuoti vežėjams taikomus tarifus.

Žinia, iki kitų metų rudens turi būti pakeista nuo 2007 m. funkcionuojanti ir daug problemų kelianti, morališkai pasenusia laikoma elektroninio bilieto sistema. Darbus atliks konkursą laimėjusi Estijos bendrovė “Ridango”.  Už juos reikės atseikėti 1,636 mln. eurų. Buvo sutarta, kad Savivaldybės turi skirti 450 000 Eur, o likusią dalį – 1,186 mln. Eur VšĮ ,,Klaipėdos keleivinis transportas” (KKT). Pagal tokį finansavimo modelį KKT tektų imti paskolą iš bankų ir 2019 m. didinti visų bilietų kainas – terminuotojų apie 2 eurus, kartinių – po 5 centus.

Tad Savivaldybės administracija nusprendė miesto Tarybos kolegijai siūlyti arba pritarti tokiam variantui, arba didinti Savivaldybės indelį į elektroninio bilieto sistemos modernizavimą iki 1,06 mln. Eur. Šis variantas leistų 2019 m. nedidinti bilietų kainų. Tokia išeitis miesto Tarybos kolegijai pasirodė priimtina ir penktadienį jai buvo pritarta vienbalsiai.

Tačiau nuo bilietų kainų didėjimo, ko gero, nepavyks pabėgti kitąmet. Jau kitą savaitę miesto Tarybos komitetus turėtų pasiekti sprendimo projektas, kuriuo siūloma apie 13 proc. didinti vienkartinių popierinių ir elektroninių bilietų kainas miesto ir priemiesčio autobusuose (be nuolaidų – vidutiniškai 15 ir 6 centai). Nebrangtų tik visų rūšių terminuotieji bilietai.

Pasak KKT vadovo Gintaro Neniškio, tokį kainų pokytį lemia tai, kad dėl kuro kainų ir kitų rodiklių tenka indeksuoti vežėjų tarifus ir didės išlaidos. Kartu jis atkreipė dėmesį į tai, kad mieste nuolat mažėja autobusais važiuojančių studentų ir moksleivių skaičius, tad, nors kainos ir didėtų, kompensacijų už lengvatinius keleivius poreikis neaugtų.

 


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2017-12-08

  2 komentarai “Bilietai nebrangs tik prieš rinkimus”

  1. O kai kuro kainos mažėjo ar dėl to atpigo bent vienas produktas ar servisas? Ne! Todėl lai nemanipuliuoja kuro kainomis.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt