P0

Miestas, Svarbu

Ekspertai “Saulės” Žardėje nemato

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2017-12-10


Kalvių noras šiemet Klaipėdoje vykusio XI tarptautinio kalvystės simpoziumo „Keturi vėjai“ metu sukurtą Piliakalnių metams skirtą skulptūrą „Saulė“ pastatyti šiuo metu rekonstruojamoje Žardės aikštėje nesulaukė  Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos pritarimo.

Kalvių idėjos LASKO ekspertų kritikos sulaukia jau antrus metus iš eilės – pernai buvo sukritikuotas noras J. Janonio g. skverelyje pastatyti angelo skulptūrą.

Pasak LASKAO tarybai šį kartą pirmininkavusio architekto Vytauto Grykšo, vieningai buvo sutarta, jog esminis trūkumas yra tai, jog nebuvo projekto, nepasitelktas joks architektas, kuris būtų atlikęs vietos analizę, išnagrinėjęs vizualinius ryšius ir tokios skulptūros derėjimą esamoje aplinkoje.

“Aikštės dangų sutvarkymo projekte skulptūrai vieta nėra numatyta. Vieta tarp parduotuvių tikrai nesuteikia didelės architektūrinės ar meninės vertės. Gaila, kad idėjos nepristatė patys autoriai, galbūt jie būtų apsigynę savo idėją. Taryba mano, kad tokiai skulptūrai reikėtų ieškoti kitos vietos, galbūt prie Žardės piliakalnio”, – sakė V. Grykšas.

Ką apie tokius vertinimus mano Lietuvos kalvių sąjungos pirmininkas Linas Leščiauskas, kol kas sužinoti nepavyko – jis telefonu nepasiekiamas. Anksčiau “Atvirai Klaipėdai” L. Leščiauskas sakė, kad yra įsitikinęs, jog vieta Žardės aikštėje „Saulei“ yra itin tinkama. Žardės piliakalnis jam kol kas neatrodė tinkama vieta šiai skulptūrai.


  2017-12-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt