P0

Miestas

Gyvūnai galės mieste “triukšmauti” (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2017-12-11


Kai kuriems visuomenės nariams, pirmiausia, pramonininkams suabejojus kai kurių siūlomų naujųjų miesto Triukšmo prevencijos taisyklių punktų nelogiškumu, jų svarstymas, kaip jau rašėme, miesto Taryboje buvo atidėtas.

Pirmadienį Sveikatos ir socialinių reikalų komitete jau naujos redakcijos pakoreguotas taisykles Komiteto nariams pristatė Socialinių reikalų departamento Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Janina Asadauskienė.

Taisyklėse neliko punkto apie galimą gyvūnų keliamą triukšmą, Palmiros Mart nuotr.

Pasak pranešėjos, prieš pakoreguojant taisyklių projektą, tartasi su pramonininkais, nors juos išgąsdinęs punktas, pagal kurį būtų sunkiai įsivaizduojama krova uostamiestyje, esą buvusi viso labo tik techninė kalbos klaida. Draudžiant tam tikromis dienomis ir valandomis vykdyti kovos darbus, esą turėjo būti nurodyta tik „prekybos įmonėse ir įstaigose“, bet jokiu būdu ne uosto jūrinėse įmonėse. Dabar būtent šiais žodžiais taisyklių projektas pakoreguotas.

Atsisakyta ir nemažai juoko sukėlusio draudimo, kad viešose vietose “netriukšmautų” gyvūnai – šis punktas iš taisyklių tiesiog buvo išbrauktas.

Taip pat kartu su miesto Pramonininkų asociacija, dalyvaujant ir Visuomenės sveikatos centro atstovams, atsisakyta ankstesnio reikalavimo, kad planuojamai ir vykdomai ūkinei veiklai naujų triukšmo šaltinių naudojimui būtini higienos pasai. Esą kol kas Visuomenės sveikatos centras tokių leidimų neišduoda.

Nemažai triukšmo tarp politikų ir verslininkų sukėlusioms Triukšmo prevencijos Klaipėdos miesto viešosiose vietose taisyklėms šįkart Komitete pritarta labai greit ir be didesnių diskusijų, tiesa, su viena išlyga – kad apie jų redakciją dar būtų paskelbta ir Savivaldybės tinklapyje. Tokia būtinybe suabejojo tik vienas Komiteto narys – medikas Artūras Razbadauskas.

Dabar belieka laukti, ar pakoreguotoms Triukšmo prevencijos taisyklėms pritars miesto politikai.


2017-12-11

Vienas komentaras apie “Gyvūnai galės mieste “triukšmauti””

  1. tai jeigu kaimynas po mūsų langais pririš vilkšunį ir pastarasis pusę nakties los, o mes negalėsim miegoti, tai bus “normalu”? Na nebent tik Klaipėdoje….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt