P0

Sveikata

Už 400 000 mokys sveikos gyvensenos

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2017-12-12


Ne, tiek pinigų sveiko gyvenimo būdo propagavimui iš miesto Savivaldybės biudžeto niekas skirti neketina.

Didžiąją dalį iš numatomos sumos – net 350 000 eurų – skiria Europos Sąjungos struktūriniai fondai. Tačiau prie projekto „Klaipėdos miesto tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimas“, paraišką kuriam teikia Visuomenės sveikatos biuras, turi finansiškai prisidėti ir Savivaldybė, todėl tam reikalingas miesto politikų pritarimas.

Senjorams būtų siūlomos fizinį aktyvumą skatinančios veiklos, Tsippendale (pixabay) nuotr.

Įgyvendinant minėtą projektą, ketinama įkurti vasaros sveikatingumo dienos stovyklą vaikams, darželiuose turėtų atsirasti specialių dangų sveikatingumo takeliai, vaikai būtų mokomi pirmosios pagalbos, lytiškumo pagrindų, supažindinami su sveika mityba ir pan. Senjorams būtų siūlomos fizinį aktyvumą skatinančios veiklos, jų įtraukimas į vaikščiojimo grupes, griuvimų prevencijos, sveikos mitybos ir kt. paskaitos. Ketinama demonstruoti filmus, išleisti lankstinukų, bukletų, propaguojančių sveiką gyvenseną. Sveikatingumo takeliai turėtų atsirasti ir miesto viešosiose erdvėse.

Pirmadienį miesto Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pasitarime dalyvavusi Visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė patikino, jog projekto veiklos nedubliuos kasdienių biuro įgyvendinamų programų, kurias ir dabar noriai lanko ir vaikai, ir vyresni klaipėdiečiai.

Kad Savivaldybė prisidėtų, skatinant vaikus ir pagyvenusius žmones sportuoti, mokytis sveikos gyvensenos pagrindų, Komiteto nariai pritarė vienbalsiai.


  2017-12-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt