P0

Kriminalai ir nelaimės

Dėvėtų rūbų bendrovės direktoriui – baudžiamoji byla

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-12-18


25 parduotuves visoje Lietuvoje, taip pat ir Klaipėdos regione, valdančios bendrovės direktoriui – teisėsaugos kirtis. Jis kaltinamas nuslėpęs daugiau kaip 800 tūkst. eurų pajamų, pardavėjoms dalį atlyginimo mokėjęs vokeliuose.

Parduotuvių tinklą valdanti bendrovė į valstybės biudžetą kaltinama nesumokėjusi beveik 260 tūkst. eurų mokesčių.

Ikiteisminį tyrimą dėl nuslėptų mokesčių bei atlyginimų mokėjimo vokeliuose atliko FNTT, kaltinamasis aktas surašytas Klaipėdos apygardos prokuratūroje, Palmiros Mart nuotr.

Įtarimai apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų pateikimu mokesčių administratoriui pareikšti ir juridiniam asmeniui – Klaipėdos rajone registruotai bendrovei. Dėvėtus drabužius įmonė importuodavo iš Airijoje veikiančios bendrovės bei ten gyvenančių pavienių asmenų.

Atliekant tyrimą nustatyta, kad dalis neapskaitytų pajamų buvo skirta neoficialiems parduotuvių darbuotojų atlyginimams. Išaiškinta, kad bendrovės direktorius 16 parduotuvių vedėjų ir pardavėjų kas mėnesį mokėdavo nuo 20 iki 300 eurų papildomą atlyginimą vokeliuose.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) tyrėjai kartu su Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais bendrovės patalpose ir padaliniuose atliko daugiau kaip 30 kratų. Jų metu buvo rasta ir paimta beveik 40 tūkst. eurų grynųjų pinigų, kurių dalis, kaip tyrimo metu išaiškinta, buvo neįtraukta į parduotuvių tinklą valdančios bendrovės apskaitą, teigiama FNTT pranešime.

Ikiteisminį tyrimą šios tarnybos tyrėjai atliko kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra, kur surašytas kaltinamasis aktas. Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos miesto apylinkės teismui.


  2017-12-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt