SGD byloje – „Klaipėdos naftos” pergalė

Uostas ir jūra

Valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta“ (KN) pranešė apie pergalę Stokholmo arbitraže, kur buvo nagrinėjama suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybų byla.

BMGS vykdė SGD terminalo krantinės statybos darbus ir teigė patyrę daugiau nei 2,3 mln. eurų papildomų išlaidų dėl darbų, kuriuos esą lėmė nenumatytos grunto geologinės sąlygos. Martyno Vainoriaus nuotr.

Stokholmo arbitražo institutas atmetė Latvijos kompanijos AS „BMGS“ (BMGS) ieškinį dėl daugiau kaip 2,3 mln. eurų už papildomus rangos darbus priteisimo iš KN.

BMGS vykdė SGD terminalo krantinės statybos darbus ir teigė patyrę daugiau nei 2,3 mln. eurų papildomų išlaidų (įskaitant palūkanas) dėl darbų, kuriuos esą lėmė nenumatytos grunto geologinės sąlygos. Atitinkamai BMGS reikalavo iš KN apmokėti už papildomus darbus, nors buvo sutarta fiksuota darbų kaina visam projektui – 27,19 mln. Eur. BMGS laimėjo viešąjį pirkimą pasiūlęs mažiausią kainą.

Arbitraže KN prieštaravo tokiam ieškiniui, nurodydama, kad BMGS prisiėmė papildomų kaštų atsiradimo riziką.

„KN savo veikloje atsakingai žiūri į prisiimamus įsipareigojimus ir to paties tikisi ir iš visų savo rangovų. Tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai viešajame pirkime dalyvaujantys tiekėjai laimi konkursą mažiausia kaina ir tinkamai neįvertina savo įsipareigojimų. Šiuo konkrečiu atveju mums labai svarbu, jog arbitražo teismas pripažino, kad BMGS nesilaikė sutarties sąlygų, todėl nebuvo pagrindo priteisti ieškovo prašomų pinigų iš KN“ – pranešime cituojamas Mindaugas Jusius, KN generalinis direktorius.

Arbitražo teismas atmetė BMGS ieškinį ir priteisė iš šio rangovo daugiau nei 200 tūkst. eurų arbitražo išlaidų. Bendrovei teisme atstovavo advokatų kontoros „TGS Baltic“ ir KN darbuotojai.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Sutarė bendradarbiauti stiprinant energetinę infrastruktūrą Baltijos jūroje

Aštuonių Baltijos jūros valstybių energetikos ministrai ir jų atstovai pasirašė Vilniaus deklaraciją dėl bendradarbiavimo plečiant energetinę infrastruktūrą Baltijos jūroje. Ji ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Pirmą kartą atlikta konteinerinio laivo bunkeravimo operacija

CMA CGM priklausantis konteinerinis laivas „Containerships Aurora“, prišvartuotas prie Klaipėdos konteinerių terminalo (KKT) krantinės balandžio 9 d. buvo sėkmingai pripildytas ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Siekiama, kad „Independence“ dirbtų daugiau Lietuvos jūrininkų

Seimo Jūrinių reikalų komisija ketvirtadienį vykusiame posėdyje domėjosi, kokios šiuo metu yra sudarytos ir jūriniame sektoriuje veikiančios vykdomosios valdžios komisijos. ...
2024-03-28
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This