P0

Uostas ir jūra

SGD byloje – “Klaipėdos naftos” pergalė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-12-18


Valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta“ (KN) pranešė apie pergalę Stokholmo arbitraže, kur buvo nagrinėjama suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybų byla.

BMGS vykdė SGD terminalo krantinės statybos darbus ir teigė patyrę daugiau nei 2,3 mln. eurų papildomų išlaidų dėl darbų, kuriuos esą lėmė nenumatytos grunto geologinės sąlygos. Martyno Vainoriaus nuotr.

Stokholmo arbitražo institutas atmetė Latvijos kompanijos AS „BMGS“ (BMGS) ieškinį dėl daugiau kaip 2,3 mln. eurų už papildomus rangos darbus priteisimo iš KN.

BMGS vykdė SGD terminalo krantinės statybos darbus ir teigė patyrę daugiau nei 2,3 mln. eurų papildomų išlaidų (įskaitant palūkanas) dėl darbų, kuriuos esą lėmė nenumatytos grunto geologinės sąlygos. Atitinkamai BMGS reikalavo iš KN apmokėti už papildomus darbus, nors buvo sutarta fiksuota darbų kaina visam projektui – 27,19 mln. Eur. BMGS laimėjo viešąjį pirkimą pasiūlęs mažiausią kainą.

Arbitraže KN prieštaravo tokiam ieškiniui, nurodydama, kad BMGS prisiėmė papildomų kaštų atsiradimo riziką.

„KN savo veikloje atsakingai žiūri į prisiimamus įsipareigojimus ir to paties tikisi ir iš visų savo rangovų. Tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai viešajame pirkime dalyvaujantys tiekėjai laimi konkursą mažiausia kaina ir tinkamai neįvertina savo įsipareigojimų. Šiuo konkrečiu atveju mums labai svarbu, jog arbitražo teismas pripažino, kad BMGS nesilaikė sutarties sąlygų, todėl nebuvo pagrindo priteisti ieškovo prašomų pinigų iš KN“ – pranešime cituojamas Mindaugas Jusius, KN generalinis direktorius.

Arbitražo teismas atmetė BMGS ieškinį ir priteisė iš šio rangovo daugiau nei 200 tūkst. eurų arbitražo išlaidų. Bendrovei teisme atstovavo advokatų kontoros „TGS Baltic“ ir KN darbuotojai.


  2017-12-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt