Svarbu, Švietimas

Pakeitė priėmimo į mokyklas laiką

Avatar

Martynas Vainorius
2017-12-21


Klaipėdos miesto taryba ketvirtadienį pritarė Savivaldybės administracijos siūlymui, kad priėmimas į uostamiesčio mokyklas prasidės nebe sausio 4-ąją, o per antrąsias mokinių žiemos atostogas vasarį.

Taip pat keičiant priėmimo tvarką numatyta galimybė sukurti specialią komisiją konkretiems atvejams nagrinėti, labiau detalizuojama, kaip reikia įsitikinti realia, o ne deklaruojama vaiko gyvenamąja vieta.

Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė sakė, kad jau yra paruoštas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo projektas, pagal kurį priėmimas į pirmas klases ir pirmas gimnazijos klases prasidėtų vasario 19 d. 8 val., o į 2-10 klases ir II-IV gimnazines klases – vasario 21 d. 8 val.

“Tikimės, kad įsakymas bus pasirašytas arba ketvirtadienį, arba penktadienį. Apie pokyčius skelbsime kuo plačiau, ir per darželius”, – sakė Laima Prižgintienė.  

Pagal naują tvarką bus sukurta speciali komisija nenumatytiems priėmimo atvejams nagrinėti. Komisiją, kurią miesto Tarybos kadencijos laikotarpiui tvirtins arba pati Taryba, arba Savivaldybės administracijos direktorius, sudarys du Tarybos, trys Savivaldybės administracijos, po vieną Mokyklų vadovų asociacijos ir Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovą.

Nustatyta, kad jei priėmimo metu neįmanoma patenkinti visų prašymų, pirmumo teisę turėtų pageidaujantys tęsti mokymąsi pagal aukštesnio lygmens ugdymo programą toje pačioje mokykloje (pagal prašymų įregistravimo datas), mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje gyvenantys našlaičiai; asmenys, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, ir vaikai, kurių broliai ir seserys prašymo pateikimo metu jau mokosi toje mokykloje (pagal prašymų įregistravimo datas;).

Taip pat atsižvelgiant į naujausią patirtį, kai priimant vaikus į mokyklas pradėtas taikyti prioritetas realiai, o ne deklaruotai gyvenamajai vietai, patikslinta, kokios procedūros turi būti atliekamos siekiant išsiaiškinti, ar tikroji gyvenamoji vieta nesiskiria nuo deklaruotosios.

Numatoma, kad gali būti organizuojama gyvenamųjų vietų patikra „Mokinių registro, Savivaldybės centralizuotos vaikų priėmimo informacinės sistemos pagrindu ar apklausiant miesto ir kitų savivaldybių seniūnus bei seniūnaičius“. Taip pat gali būti prašoma pateikti patalpų nuomos sutartis, pažymą apie įsigytą nekilnojamąjį turtą, mokėjimo kvitus už suteiktas komunalines ar patalpų išlaikymo paslaugas ir kt. Esant poreikiui mokyklų atstovai kartu su Vaiko teisių apsaugos srities specialistai gali lankytis nurodytoje gyvenamojoje vietoje.

Ir toliau išlieka galimybė rajone gyvenantiems, bet Klaipėdoje besidarbuojantiems tėvams leisti savo vaikus į kai kurias uostamiesčio mokyklas. Tiesa, tokiais atvejais dar leidimą turi suteikti rajono savivaldybė.

Pagal Klaipėdos miesto tarybos patvirtintas mokyklų aptarnaujamas teritorijas, Klaipėdos rajone gyvenantys vaikai gali būti priimami į Litorinos mokyklą, Prano Mašioto gimnaziją, Martyno Mažvydo progimnaziją, „Medeinės“ mokyklą, „Pajūrio“ progimnaziją, Ievos Simonaitytės mokyklą, „Smeltės“ progimnaziją, Vitės pagrindinę mokyklą, „Vyturio“ progimnaziją, „Aitvaro“, „Aukuro“, Baltijos, Klaipėdos suaugusiųjų, Hermano Zudermano, „Žaliakalnio“ gimnazijas.

Elektroninė sistema iki šiol nesukurta

Patvirtintoje tvarkoje yra numatyta, kad prašymus galima siųsti ir registruotais laiškais. Tačiau, pasak L. Prižgintienės, šie prašymai bus užregistruoti po gyvoje eilėje pateiktų prašymų.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Beje, nors Klaipėdos savivaldybės administracijos atstovai žadėjo, jog jau 2018-ųjų pradžioje tėvams, ko gero, nebereikės nuo itin ankstyvo ryto stumdytis gyvose eilėse norint, kad jų vaikas patektų į itin paklausias šiaurinės ar centrinės miesto dalies mokyklas, tokie pažadai realybe nevirs. Savivaldybės specialistams prireikė net 10 mėnesių, kad būtų paskelbtas elektroninės priėmimo sistemos sukūrimo konkursas.

Savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių poskyris informavo, kad konkursas vykdomas pagal kainos ir kokybės santykį.

„Ekspertai vertins techninius pasiūlymus. Laimėjusiu bus pripažintas tas pasiūlymas, kuris gaus daugiausiai ekonominio naudingumo balų. Jei nė vienas pasiūlymas nebus įvertintas pakankamu balų skaičiumi, pirkimo procedūros bus pradėtos iš naujo. Šiuo metu tiekėjų skaičiaus viešinti negalime iki kol nebus sudaryta pasiūlymų eilė ir nustatytas laimėtojas.  Nustačius laimėtoją, preliminariai sutartis galėtų būti pasirašyta 2018 m. sausio pabaigoje. Pirkimo sąlygose numatyta, kad „sistema turi būti sukurta, įdiegta, perkančiosios organizacijos darbuotojai apmokyti dirbti su ja ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo sutarties įsigaliojimo dienos“, – rašoma atsakyme.

„Atviros Klaipėdos“ duomenimis, pasiūlymų pateikimo terminas buvo nukeltas net tris kartus, nes neatsirasdavo nė vieno dalyvio.


2017-12-21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt