P0

Kultūra, Svarbu

Teatras “rekonstruojamas” teismuose

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-01-02


Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastato rekonstrukcija vis dar yra užstrigusi teismuose.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Teatro vadovas Jonas Sakalauskas “Atvirai Klaipėdai” patvirtino, kad lapkričio pradžioje Klaipėdos apygardos teismo priimtas sprendimas nutraukti statybos rangovo parinkimo konkursą buvo apskųstas Apeliaciniam teismui, tačiau šis dar net nepaskyrė skundo nagrinėjimo datos.

“Tikimės apeliaciją laimėti. Tačiau jei nutiktų kitaip, operatyviai skelbsime naują konkursą, nes laiko praktiškai nebelikę – maksimaliai dar turime tik pusę metų”, – sakė J. Sakalauskas.

Konkurse dalyvavusi bendrovė „LitCon“ teismui skundė kelias jo sąlygas. Buvo ginčijamas sprendimas tiekėjų pasiūlymus vertinti pagal ekonominio naudingumo kriterijų, tarp kurį sudarančių elementų buvo ne tik kaina, bet ir statybos darbų vykdymo metodologija. „LitCon“ teisme įrodinėjo, kad būtent šis vertinimo kriterijus yra neaiškus ir netikslus.

Teismo vertinimu, šio kriterijaus aprašymo formuluotės iš tiesų yra abstrakčios ir nekonkrečios bei nesudaro galimybės pasiūlymus vertinti objektyviai, pažeidžia tiekėjų lygiateisiškumo principą, negarantuoja viešojo pirkimo procedūrų skaidrumo ir objektyvumo.

„LitCon“ skundė ir teatro sprendimą sumažinti vienos srities vertinimo kriterijų balą. Teismo vertinimu, toks sprendimas pakeitė konkurso dalyvių padėtį ją pasunkindamas, todėl pasikeitė ar galėjo pasikeisti dalyvių skaičius, pats konkurso laimėtojas ir taip buvo nesilaikyta viešųjų pirkimų lygiateisiškumo ir skaidrumo principų.

Tad teisėja Erinija Kazlauskienė pripažino minėtąsias dvi konkurso sąlygas neteisėtomis, o patį konkursą įpareigojo nutraukti.

Pernai balandį teatro vadovas, pristatydamas teatro rekonstrukcijos projektą Seimo Kultūros komitete teigė, kad statybos kainuotų 27–28 mln. eurų. Statybos darbus, kurie turėtų trukti kelerius metus, planuota pradėti 2017 m.


  2018-01-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt