P0

Svarbu, Švietimas

Priėmimas į mokyklas: laiškai jau plaukia

Avatar

Martynas Vainorius
2018-01-05


Savivaldybės administracijos specialistams trečiadienį pranešus, kad ateinantiems mokslo metams teikiant prašymus priimti į mokyklas pirmiau eilėje atsidurs atsiųstieji registruotais laiškais, virtualioje erdvėje tarp tėvų kilo šioks toks sąmyšis.  Jį pakurstė mokyklų atstovai, matyt, susidūrę su informacijos stoka.

“Trokštamiausių” mokymosi įstaigų – “Verdenės” ir Simono Dacho progimnazijų direktorės – penktadienį ryte “Atvirai Klaipėdai” sakė jau prieš porą dienų sulaukusios Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus el. aiškų su informacija, kad reikia saugoti tokius laiškus iki oficialios priėmimo pradžios – vasario 19-osios. Tačiau kaip juos reikės registruoti į eilę, direktorės sakė dar neįsivaizduojančios ir vylėsi, kad tai oficialiai išaiškins Švietimo skyrius.

Mokykloms buvo staigmena

Klaipėdos miesto taryba priėmimo į mokyklas tvarką pakeitė dar gruodžio 21-ąją. Viena iš esminių jos naujovių yra tai, kad Savivaldybės administracijos direktoriui suteikta teisė nustatyti priėmimo į mokyklas datą. Iki tol ji būdavo fiksuota – pirmoji metų darbo diena. Taip pat naujojoje tvarkoje buvo numatyta galimybė prašymus atsiųsti registruotais laiškais.

Švietimo vidus

Sausio 3 dieną, 11 val., Savivaldybės administracija surengė spaudos konferenciją, kurios metu Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė bei  Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė informavo, kad  registruotais laiškams pateiktiems prašymams bus teikiamas prioritetas lyginant su pateiktais „gyvoje eilėje“.

Tądien apie 13 val. “Atviros Klaipėdos” žurnalisto kalbintai „Verdenės“ progimnazijos direktorei Rimai Bėčiuvienei tokia informacija buvo naujiena Pasak jos, prieš šventes Švietimo skyriaus vedėja laikėsi pozicijos, kad registruotais laiškais atsiųsti prašymai neturės pirmenybės prieš pateiktus „gyvoje eilėje“.

Matyt, tai naujiena kitų mokyklų atstovams dar buvo ir ketvirtadienį, nes tądien socialinėje erdvėje tėvai dalinosi savo nerimu ir nežinia, kaip elgtis, nes mokyklų atstovai, anot jų, nieko dar negalėjo pasakyti apie laiškus ir sakė, kad net ir juos atsiuntus vis tiek reikės ateiti bei pildyti prašymus.

Lauks išaiškinimų

Penktadienį ryte  tiek „Verdenės“ progimnazijos direktorė Rima Bėčiuvienė, tiek S. Dacho progimnazijos vadovė Daiva Marozienė sakė, kad mokyklos sulaukė Švietimo skyriaus el. aiškų su informacija, kad reikia saugoti tokius laiškus.

“Elektroninis laiškas atkeliavo praktiškai iškart po pokalbio su jumis. Jame nurodyta, kad iš tiesų bus registruojami ir taip atsiųsti prašymai. Tačiau kaip tai turės būti daroma, dar neaišku. Gal bus tikslinamas miesto Tarybos sprendimas. Čia jau Švietimo skyrius turėtų komentuoti”, – sakė ji.

R. Bėčiuvienė teigė, kad mokykla jau yra sulaukusi tokių laiškų, bet dar “nedaug”.

S. Dacho mokyklos direktorė D. Marozienė sakė, kad iki penktadienio ryto buvo gauti 4 laiškai su prašymais.

“Registruojame, saugosime ir lauksime nurodymų, kai reikės elgtis. Kol kas apie tai tik spaudoje skaitome”, – sakė D. Marozienė.


2018-01-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt