P0

Kriminalai ir nelaimės

Sulaikyti nuodingą sintetinį narkotiką platinę čigonai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-11


Klaipėdos apskrities policija praneša, kad jos pareigūnai sulaikė čigonus, kurie platino itin pavojingą narkotinę medžiagą – karfentanilį.

Po to, kai 2016 metais įvairiomis kriminalinėmis bausmėmis buvo nuteisti liūdnai pagarsėjusiame Minijos g. bendrabutyje heroiną platinę čigonai, kai kurie platintojai pakeitė savo gyvenamąsias ir narkotikų pardavimo vietas.

2017 metais uostamiestyje tarp narkomanų dėl sąlyginai mažos, lyginant su heroinu, kainos ypač išpopuliarėjo sintetinis opioidas – karfentanilis. Buvo gauta informacijos, kad šią narkotinę medžiagą žvejybos uosto rajone ir prie vieno uostamiesčio prekybos centro vėl platina čigonai.

Kaip jau skelbta, lapkričio mėn. Klaipėdoje padažnėjo atvejų, kai gyventojai daugiabučių laiptinėse aptikdavo sunkiai aplinkoje besiorientuojančius, nuo kvaišalų apsvaigusius narkomanus. Užfiksuoti ir mirtini apsinuodijimai. Buvo sulaikytas ir šių pavojingų kvaišalų platintojas. Tyrimo metu paaiškėjo, kad jis perpardavinėjo pas čigonus įsigytus narkotikus.

Policijos pareigūnai atliko ilgalaikį kompleksinį tyrimą ir nustatė narkotikų platinimo „schemoje“ dalyvavusius asmenis. Gruodžio mėn. pareigūnai atliko kratas daugiabučiuose Minijos, Sulupės bei Pilies gatvėse. Per kratas aptikta daugiau nei 130 pardavimui paruoštų lankstinukų su narkotikais. Įtariamieji sumaišydavo karfentanilį su metadonu ir pardavinėjo kvaišalų dozę už 20 Eur.

Baudžiamojon atsakomybėn už narkotinių medžiagų platinimą patraukti šeši asmenys, tarp jų – penki čigonai. Daugelis iš jų anksčiau teisti. Trys narkomanai, įtariama, įsigijo kvaišalų vartojimui. Pareigūnai tęsia tyrimo veiksmus – įtariamųjų skaičius gali didėti.

Įtariamieji galimai yra prisidėję ir prie kitų uostamiestyje padarytų nusikaltimų. Kratų metu taip pat buvo aptikti kitų asmenų dokumentai, rugsėjį Melnragėje iš suomio automobilio pavogtas mobilusis telefonas bei galimai lapkričio pabaigoje Kuosų g. pavogti žvėrienos gaminiai.

Po laikino sulaikymo įtariamiesiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.


2018-01-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt