P0

Verslas

Naujovės įdarbinant užsieniečius (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-01-13


Klaipėdos apskrities policija praneša, kad uostamiesčio Migracijos skyriaus pareigūnai penktadienį organizavo susitikimą su Klaipėdos apskrityje veikiančių įmonių, įdarbinančių užsieniečius, atstovais.

Susitikimas Migracijos skyriuje, policijos nuotr.

Susitikimo metu buvo pristatyti nuo šių metų įsigalioję pokyčiai, išduodant dokumentus užsieniečiams ir bei juos įdarbinant.

Teigiama, kad nuo šiol daugiau procedūrų perkeliama į elektroninę erdvę – prašymai išduoti daugkartines nacionalines vizas, darbdavio tarpininkavimo raštai, fizinių bei juridinių asmenų prašymai patvirtinti kvietimą užsieniečiui laikinai atvykti į Lietuvos Respubliką bus pildomi elektroniniu būdu.

Naujovė, kad užsieniečius įdarbinančios įmonės, jei atitinka nustatytus kriterijus, nuo šiol galės būti įtraukiamos į Patvirtintų įmonių sąrašą. Tie užsieniečiai, kuriems taikomas bevizis režimas ar atvykę iš valstybių, kurioms Lietuvos Respublika taiko nacionalinių vizų išdavimo lengvatas, atvykstantys dirbti į Patvirtintų įmonių sąraše esančią įmonę, galės kreiptis dėl nacionalinės vizos paprastesne tvarka.

Ypač daug diskusijų sukėlė nuo balandžio 1 d. įsigaliosianti naujovė, kad ne visi užsieniečiai, teisėtai esantys Lietuvos Respublikoje, prašymus nacionalinei vizai gauti galės pateikti vizų tarnyboms šalies viduje.

Pasitarime taip pat dalyvavo Klaipėdos teritorinės darbo biržos bei Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos teritorinio skyriaus atstovai. Kalbėta apie naują trūkstamų Lietuvos darbo rinkoje profesijų sąrašą, į kurį nuo šių metų įtraukta eilė profesijų statybų sektoriuje, kas padės pritraukti naujų darbuotojų.

Taip pat kalbėta apie darbdavių daromus darbuotojų užsieniečių teisių pažeidimus, ne laiku mokamą atlyginimą ar mokamą ne tokį patį, kaip tą patį darbą dirbančiam Lietuvos gyventojui.

Nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio, pasikeitus Migracijos skyriaus struktūrai, užsieniečiai visais klausimais aptarnaujami tik apskrities centre. Tai buvo padaryta, siekiant teikti kuo kokybiškesnes paslaugas bei suvienodinti darbuotojų darbo krūvius, kelti jų kvalifikaciją, teigiama pranešime.

 


  2018-01-13

  Vienas komentaras apie “Naujovės įdarbinant užsieniečius”

  1. Avatarleidimas dirbti Lietuvoje (IP: 88.118.205.202)

   Aš įsidarbinau pas save kelis ukrainiečius, man padėjo įdarbinimo centras, sutvarkė visus popierius, manau geriau patikėti tiems, kas išmano ir viską žino, negu po to kažko nepadaryt. Daugiau dalykų įeina nei tik įdarbinimas, reikia sutvarkyti leidimą gyventi, darbo vizą suruošti.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt