P0

Svarbu, Transportas

Tilžės gatvę uždarys tik vasarą

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-01-16


Klaipėdos savivaldybėje vykusio pasitarimo metu patvirtintas jau anksčiau subrandintas planas dėl eismo organizavimo rekonstruojant miestui priklausančią Tilžės gatvės atkarpą (nuo geležinkelio iki žiedinės sankryžos).

Sendvario žiedo naikinimo darbai prasidės tik 2019 m. Martyno Vainoriaus nuotr.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova sakė, jog eismas bus draudžiamas tik birželio 18 – liepos 9 dienomis, kai vienoje atkarpoje bus būtina atlikti darbus.

“Šis periodas bus pasirinktas todėl, kad tuo metu jau yra baigęsi mokslo metai, tėvai nebeveža vaikų į mokyklas, nebevažiuoja ir profesinių mokyklų moksleiviai. O iki tol bus užtikrintas nepertraukiamas transporto judėjimas pagalbine gatve, einančia šalia “Solorinos”, ir nutiesus reikiamą naują laikino kelio atkarpą per aikštelę, kurioje turgaus dienomis dabar statomi automobiliai”, – sakė E. Mantulova.

Pasak jos, laikinasis kelias bus dvipusis, tad nebus jokių šviesoforų, kurie galėtų formuoti transporto spūstis. Pašnekovė taip pat patikino, kad rekonstrukcijos metu bus užtikrintos įvažiavimo ir išvažiavimo galimybės į šalia gatvės esančių bendrovių, taip pat ir turgaus, teritorijas.

Minėtosios Tilžės gatvės atkarpos rekonstrukcija yra pirmasis viso projekto etapas, vyksiantis šiemet. 2019-aisiais numatoma pradėti antrąjį, kurio metu bus naikinamas Sendvario žiedas ir ši sankryža virs į keturšalę, reguliuojamą šviesoforais.

Savivaldybės atkarpoje darbus vykdys konkursą laimėjusi bendrovė „Žemkasa“, pasiūliusi juos atlikti už šiek tiek daugiau nei 4,2 mln. Eur.  Šios lėšos kooperuojamos iš kelių šaltinių – Savivaldybės biudžeto, Kelių priežiūros ir plėtros programos, Europos Sąjungos fondų, prisideda ir Uosto direkcija bei šalia Sendvario žiedo parduotuvę jau statanti bendrovė „Lidl Lietuva“.

Šiemet dar turėtų būti baigta ir “valstybinė” Tilžės gatvės atkarpa – nuo geležinkelio iki Jakų žiedo. Čia dar turės būti paklotas antrasis asfalto sluoksnis. Čia 1,72 mln. eurų vertės darbus bendrovė „Lemminkainen Lietuva“ yra įsipareigojusi baigti iki šių metų liepos.


  2018-01-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt